PRISISTATYMAS

Esu architektas, dėl to į namo statybas ir pačią namo filosofiją turiu kiek kitokį požiūrį nei dažnas mano užsakovas. Mėgstu savo kailiu išbandyti naujoves prieš garantuotai teikdamas tai savo klientams. Šį kartą bandysiu statyti pasyvų namą Lietuvoje.

Pasyviais namais pradėjau domėtis dar apie 2001m. Tuomet informaciją rasti buvo kur kas sunkiau ir jos buvo gerokai mažiau nei šiuo metu. Taigi nusprendus statytis namą sau, yra kur kas įdomiau išsikelti nestandartines užduotis. Be to, nevaldomai kylant energijos kainai norisi būti kaip įmanoma mažiau priklausomam nuo aplinkos, o tam pasiekti yra turbūt vienintelis būdas – statyti Pasyvų Namą. Maksimalus tikslas yra įrengti visiškai autonomišką namą bent jau apsirūpinant šildymu ir karštu vandeniu. Tikiu, kad tai įmanoma net ir Lietuvos klimatinėse sąlygose, bet negaliu tvirtai teigti pats to neišbandęs praktikoje. Turiu nuostabią žmoną, kuri palaiko ir skatina mane rizikuoti.

Taigi maloniai kviečiu stebėti šio namo kūrybos procesą, jo statybas ir realaus išbandymo procesą.

Architektas Simonas Klezys

One comment

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>