TAUPYMO BŪDAS – ŠIUKŠLĖS

Dar vienas būdas taupyti, o taupyti yra pagrindinė energetiškai efektyvaus namo idėja, tai šiukšlės. Jų išvežimui statistinis individualaus namo ūkis išleidžia apie 50-70lt /mėn. tai yra beveik 600lt/metus. Kam išleisti tuos pinigėlius jei galima be didelių pastangų jų neišleisti?
Pradėsiu nuo statybinės dalies. Statybų metu kaip žinia susikaupia nemažai šiukšlių ir jų išvežimas taip pat kainuoja. Bet mes pasirinkome kiek kitokį būdą. Putplasčio ir plastiko atliekas sukrovėme į išnuomotą didelę priekabą ir išvežėme į sąvartyną, kur jas, kaip rūšiuotas atliekas priima nemokamai. Šiuo atveju priėmė Gariūnų sąvartynas. Nesiruošiu kalbėti apie ekologiją, kuri daugeliu gali pasirodyti taip pat aktuali, bet toks atliekų utilizavimas tekainavo 50lt (priekabos nuoma). Plytų ir betono (skiedinio) likučius supylėme ant įvažiavimo kur jos puikiai susitankins ir bus kaip dalis pagrindo. O paletes ir kitus medienos likučius, tiesiog supjaustėme į malkas, o tiksliau padovanojome žmonėms, kurie kūrenasi kieto kuro katilais ir tokias nemokamas malkas labai vertina ir mielai pasiima. Taigi, statybinių šiukšlių nebėra, ir kam nuomotis didelį konteinerį su išvežimu mokant mažiausiai 700lt…
Buitinės atliekos yra kasdienybė. Bet ir čia labai paprasta išsisukti pigiau. Daugelis šiukšlių vežėjų, taip pat mūsų pasirinktas Ecoservis Vilniuje jau siūlo rūšiavimo konteinerius individualiems namams. Aišku, su sąlyga, kad imsite buitinių atliekų išvežimo konteinerį su sutartimi. Bet bandysime išsisukti su mažiausiu konteineriu ir rečiausiu galimu išvežimu. Buitinių atliekų neįsivaizduoju iš kur surinkti pilną konteinerį kai: stiklui bus atskiras konteineris, plastikui + popieriui + metalui atskiras, o maisto atliekas sukompostuosime. Visų šių atliekų išvežimas nieko nekainuoja! Taigi, rūšiavimo patirtis per 5 mėnesius tokia: išvežimas kas antrą savaitę, pilnas plastiko/popieriaus konteineris stovi visuomet, stiklo išvežame kartą per mėnesį, o paimtą mažiausią buitinių atliekų konteinerį išvežame tik tam, kad neskleistų kvapo kartą per mėnesį, nes jis apskritai nelabai reikalingas. Visas šis malonumas kainuoja 24 Lt mėnesiui tai yra 288lt metams. Per metus sutaupome ne tiek daug, 300litų, bet tai yra vieno šildymo mėnesio sąskaita 

12 comments

 1. Dominykas

  Perskaičiau ir taip nuoširdžiai nudžiugau!
  Visiems labai sunku atprasti nuo įskiepytų dalykų, kaip pvz šiukšlių dėžė yra VIENA. Tačiau šią tendenciją reikia keisti. Žmonės – iš smalsumo pabandykit parūšiuoti šiukšles ir pažiūrėti kiek iš jų sudaro plastikas! Mylėkim gamtą ir visiems bus smagiau gyventi.
  Galima tokį mąstymą formuoti ir per piniginę išraišką, bet būtų dar geriau, jog ji formuotųsi išties dėl ekologijos.

  Heh, spaudžiu dešinę :)

 2. Arturas

  turetumet maza vaika, tai buitini konteineri uzpildytumet greitai :)
  Mes vos telpam, isveza kas antra savaite.
  O plastikui konteineris galetu buti didesnio turio arba isvezinet du kartus per men., nes jis visada pilnas.

   • namukas

    Palaikau šiukšlių rūšiavimą, nes mes analogiškai pasielgėme su statybinėm šiukšlėm: betono, blokų, plytų, cemento, tinko atliekas rūšiavome atskirai ir vėliau paskleidėme ant netolimais prastos būklės keliuko duobėms išlyginti. Net čerpių atliekas pasmulkinom, kad tiktų keliukui. Medines paletes išdžiovinom ir pasmulkinę panaudojam kaip malkas savo krosnelei. Kartono ir popieriaus atliekas nuvežėm į popieriaus konteinerius, dažnai tokių būna prie didelių parduotuvių arba spec. popieriaus konteineriukai, analogiški kaip ir plastiko. Į pastaruosius buvo sukišti visi plastiko įpakavimai nuo plytų ir t.t.. Taip kad šiukšlių išvežimo mašinos taip pat nesamdėm.

 3. Mantas

  Nepasiseke jums, gyvenat netoli vilniaus ribos, o už tos ribos mes mokam 18Lt/men, konteineris nemokamas ~200L ir išveža kiekvieną penktadieni :) Negalvojau, kad tokie plėšikai Vilniečiai… + nemokamai gavau naują komposto dėžę, jūms manau irgi priklauso, pasidomėkit https://www.vrsa.lt/go.php/lit/Placiau/2170 Žinoma rūšiuoti reikia ir labai gerai kad Ecoservis suteikia tokias galimybes, bet kaina tūrėtų būti mažesnė, juo labiau, kad už tas surušiuotas atliekas jie dar gauna $. Kai gyvenau skruzdelyne, visada rūšiuodavom, tik būdavo taip, kad prikaupi plastiko ir neši į konteineri o tas konteineris jau prikištas ir tenka mesti prie nerūšiuotų atliekų… :( Bet visą statybinį plastiką pavyko sukišti prie rūšiuotų atliekų :) Putplasčio atliekas tesiog sukroviau palėpėje, vėliau galvoju pasmulkinti, sukišiu į maišus ir pakloti ant perdangos, bus papildoma izoliacija :)

 4. Puodukas

  Klausimas- kazin ar tikrai gerai pries klojant trinkeles i zvyra sumesti ir plytu ( mano atveju blokeliu moliniu) duzenas ir ar jos gerai is tikro susipresuos vibro plokste? Esu girdejas , kad trinkeliu klojejai pamate tokius savartynus liepia viska iskopt… kokia Jusu nuomone ?

 5. Laurynas

  Kažkaip šiukšlės pasidarė aktuali tema. Mes kaip tik pasirašėm sutartį, bet rūšiavimo konteinerių negavom, ale išdalino visus ir bus tik po naujų metų. Aptarnauja ecoservice. Ėmėm 240ltr konteinerį, pats tas kas dvi savaites. Žalias atliekas metam į nemokamą kompostavimo dežė. Tiesa, konteinerio nemažą dalį sudaro sauskelnės. Kainuoja 27LTL/mėn.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>