trečioji vasara

Jau nuo pavasario iš buto persikėlėme į namą gyventi, minimaliai įsirengę, bet vis geriau nei bute. Vaikams – saugus kiemas už lango, o ir dirbti kur kas lengviau kai nereikia išsiruošti į statybas su termosu kavos ir maisto lauknešėliu.
Taigi, vasara, beje jau trečioji, jau be didesnio streso ,- plušau prie fasadų. Šiaurinio ir vakarinio fasadų galai bei visas rytinis fasadas paslėptas po skalūnu. O va prie pietinio fasado reikėjo kur kas daugiau sugaišti, čia net nepilnai apšiltinta pusė buvo. Stogo atramų susikirtimai su siena, kurios ne taip lengva apeiti tiek su putplasčiu tiek su plėvele, pastaroji buvo klijuojama prie gegnių, bei sujungta su stogo difuzine plėvele, kad būtų kuo mažiau vėjo prapūtimų. Taip pat langų nemažai, kuriuos slėpiau į šiltinimą. Tose vietose, kur šiltinimas jungiasi su langu naudojau savaime išsiplečiančią juostą. lango apsiltinimas Pietinėje pusėje fasado apdaila,- lentutės su tarpais, taigi saulė per tarpus gali pasiekti šiltinimą ir jį ardyti. Kad apsisaugočiau nuo to pietiniam fasadui naudojau priešvėjinę plėvelę atsparią ultravioletiniam spinduliam Tyvek® UV facade. Beje, lentutėms sutaupiau, ėmiau ne fasadines dailylentes, kurių kvadratas kiek žinau apie 40lt kainuoja, bet tiesiog lentpjūvėje prisipjoviau obliuotos statybinės medienos. Originalumas paprastume  , o šiaip skonio dalykas, bet pinigų suma skiriasi.

pietinis fasadas

rytinis fasadas

siaurinis fasadas

vakarinis fasadas

vakarinis ir pietinis fasadai
Deja su fasadais taip ir nebaigiau, bet kol geras oras dar bandysiu kiek įmanoma daugiau pasistūmėti. O nebaigiau dėl to, kad ir viduje norėjosi pasigerinti gyvenimo sąlygas.
Apie vidaus darbus:
Na apie lubų sandarinimą ir šiltinimą jau rašiau, bet per vasarą dar pavyko ir grindis susikloti. Grindims naudojau ąžuolo masyvo lentas. Pastarąsias jau kuris laikas turėjau, dėl to nedėjau grindinio šildymo. Lentų istorija buvo tokia, kad pavyko gauti išbrokuotų geležinkelio pabėgiams skirtų ąžuolinių pusgaminių. Tereikėjo susirasti lentpjūvę, kuri medieną paruošė, išdžiovino ir pagamino grindis, plintusus bei palanges. Medieną prie betoninių grindų klijavau hibridinio polimero pagrindo klijais PENOSIL. Išties nuostabūs klijai sustingsta greitai ir lentas atplėšti net dalinai sustingus yra rimtas išbandymas. Dar vienas žinotinas dalykas apie šiuos klijus tai, kad jei juos tepti visu grindų plotu jie suformuoja plėvelę, kuri apsaugo nuo radono dujų, bet tai be abejo yra gana brangu, nes klijų išeiga padidėja. Kadangi medis sudėtas ir prie virtuvės ir tambūre kur trintis išties yra didesnė, nusprendėme ir laką atitinkamą naudoti. Grindis lakavome vienu atspariausių lakų BONA TRAFFIC, matysime ar jis vertas tų liaupsių ir savo kainos..
vaiko kambarys su antresole

vidaus grindys

Dar per tą laiką prasivedžiau vieną kitą rozetę bei elementarių LED lempučių pasikabinau.
Taip pat pasistatėme virtuvę, kurią po vieną kitą spintelę „atradome“ IKEA išpardavimo skyriuje, šiai dienai jau turime beveik visą lakonišką ir vientisą komplektą (ten, kur gali sutaupyti – taupai, kur verta investuoti daugiau – investuoji ;)

Sienų apdaila – palikome plytas. Erdves didesnniais langais, gaunančias pakankamai natūralios šviesos tiesiog nulakavome akmeniui skirtu laku ir išlaikėme natūralia spalvą, faktūrą,- medžiagiškumą. O štai tambūre ir koridorije, kurie yra tamsesni – plytas nupurškėme baltais sienų dažais, ko pasekoje be didesnių išlaidų ir ypatingos apdailos gavome šviesias ir originalias sienas. Žodžiu plytos interjere dominuoja.
Dar veiksmas vyko ir lauke. Perimetru apsodintos tujos, vienas kitas dekoratyvinis krūmas įbestas, ir aišku moteriška zona – daržas. Na jis buvo nuskriaustas šiais metais ir pats kovojo su vietinėm žolėm. Prieš rudenį įvažiavimą į sklypą truputį aptvarkiau, užvežiau dolomito skaldos su žvyru mišinio ir sutankinau. Vis balų mažiau. Trinkelių šiais metais neklosiu, nors jos taip pat stovi sukrautos ir laukia savo eilės.
Dar ir praktinių įdomybių pateiksiu:
Čia apsidžiaugs plokštuminių pamatų opozicija,- o gi šie pamatai turi vieną ne itin gerą savybę – rezonansą. Jeigu jau aš sugalvoju ką gręžti garaže tai kitam namo gale girdisi tarsi veiksmas už sienos vyktų. Beje puikiai girdisi ir žingsniai naktį. Dabar, kai sudėtos medinės grindys vaikščiojimas kiek nutilo, bet problema vis viena yra. Yra ir sprendimų problemai. Viena jų – tai mūryti sienas reikėtų prieš tai sudėjus smūgio garso izoliaciją po jomis ir ant pamato lieti dar vienas, šį kartą smėlbetonio juodgrindes, po jomis aišku dedant bent minimalų izoliacijos sluoksnį. Tai labai pakelia statybos kainą ir be abejo sumenkina plokštuminio pamato ekonominį patrauklumą. Yra ir kitas būdas, dabar jau yra sprendimas kaip padaryti juostinį pamatą be šalčio tiltelių. Tiesiog pirmąją eilę reikia mūryti iš apkrovas laikančios šilumos izoliacijos blokelių. Pastarieji nėra pigūs ir deja Lietuvoje jų niekas neparduoda, bet ne taip toli Latvija iš kur jų galima parsigabenti. Beje jau vieną projektą su šiais blokeliais paleidome į statybas, tik tuo atveju namas mūrijamas ant rūsio, nuo kurio reikia izoliuotis, bet esmė ta pati.
Na, ir pagaliau,- rudeniui dar laukia rekuperacijos ir šildymo montavimas bei pirmasis sandarumo testas. Viskas jau sukomplektuota ir paruošta, tereikia įgyvendinti.

36 comments

 1. Aušra

  Smagu skaityti ir matyti foto, kuriose namai tampa vis jaukesni, ypač kai tiek daug darbų darote patys.
  Gal apie apkrovas laikančius šilumos izoliacijos blokelius galėtumėte nurodyti kokių nors naudingų informacijos šaltinių? Būtume labai dėkingi, nes mums dar prieš akis visas statybų džiaugsmas :)

  • Simonas Klezys

   Aušra, apie tuos blokelius turėtų žinoti jūsų projektuotojai jei dirba energetiškai efektyvių pastatų srityje. o čia vienas iš variantų: http://www.compacfoam.com/
   papildysiu, blokelis turi būti montuojamas ant pamato pirmoje eilėje kuri tiesiogiai susiglaustų su išorės sienų šiltinimu ir vidaus grindų šiltinimu. taip mes gausime vientisai apšiltintą kevalą be šalčio tiltelių.

 2. Ignas

  O kokio storio jūsų plokštuminės grindys?
  jei 5 cm, tai neabejoju kad ‘skamba’. Pas mus 13cm, tai tikiuos sugers garsą.
  Gražus namukas ir iš vidaus, beje ;)
  O sandarumo testą reikia daryti prieš apdalą. Dabar jis toks beprasmis ..

  • Simonas Klezys

   labas, Ignai,
   plokšė pas mane 20cm (betonas) ir nuo storio čia nepriklauso. ištisinė plokštė bet kuriuo atveju perduoda vibraciją.
   o sandarumo testui dar ne vėlu, žinau kur esminės bėdos ir visa apdaila kuri padaryta neįtakoja galimybės užtaisyti galimų vietų. labiausiai pergyvenu dėl netinkuotų mūro sienų, bet matysim, ką testas parodys. beprasmis testas pataptų jei lubas sudėčiau, o jų nėra, langų angokraščius sutvarkyčiau neprieinamai ar pan. bet kuriuo atveju tikiuosi viskas bus gerai :)

 3. niuniauskas

  o kaip su kiemu nevargstat? Kai pazliugsta viskas turetu butu sunkoka? negalvojat kokios skaldeles atsivezti? as ir kita savaite keliuosiu, tai didziausias galvosukis kaip isspresti teslynu klausima. Ko gero, kad granitines skaldeles masina papilsiu ir sutankinsiu…

  • Simonas Klezys

   su kiemu nevargstu. lyg rašiau, kad ties įvažiavimu papyliau skaldos su žvyru ir sutankinau, dabar jau “tešlų” nėra. sveikinu su įkurtuvėm :)
   patarimas prieš pilant skaldą, jei pagrindas yra molis ir laikosi vanduo tuomet apatinį sluoksnį formuokite taip pat su lengvu nuolydžiu ir skaldos ne mažiau kaip 10cm, kad vanduo nesilaikytų, kitaip iškilnos trinkeles.

 4. Andrius. S

  Sveiki,

  Labai fainiai ir racionaliai darote!
  Noriu paklausti del lako BONA TRAFFIC. Juo kazin tinka lakuoti kalonas ir balki? (kurios yra ir dekarativines detales). Labai bijau sugadinti pasiiemes neaiskios kilmes laka. Nesinori, kad kazkaip netoligiai pasidengtu ar butu ne iki glo sukietejes kas paskui nenusiplauna, o tik juoduoja. Taip pat virtuveje. Kiek laiko dziuna BONA TRAFFIC?
  Aciu

  • Simonas Klezys

   labas,
   lakas BONA TRAFFIC nėra neaiškios kilmės, tai vienas geriausių lakų apskritai rinkoje pasauliniu mastu. kolonų ir dekoratyvinių detalių juo lakuoti nepatariu, nes jo kaina yra išties labai aukšta, o kolonoms tokios trinties kaip grindims nėra. šis lakas skirtas lakuoti intensyviai eksploatuojamų visuomeninių patalpų grindims. pirmą sluoksnį taip pat siūlau gruntuoti pigesniu, kad ir to pačio BONA gamintojo laku. sukietėja jis labai greitai per ~2val, bet paskutinį sluoksnį siūlo dengti po paros, taip pat jis neskleidžia jokio kvapo, nes yra vandens pagrindo.

   • Andrius. S

    Turejau omeny, kad ne bona neaiskios kilmes. Ar galima lakuoti grindiniu laku ne tik grindis? kadangi plotas nedidelis tai gal labai neskaudes… Kokiu laku Jus lakavote balkius? Kokio storio fasado lentos? tarp kitko beveik kartu pradejome statybas ;) neliaupsinu daugiau is nuotrauku viskas atrodo gerai ir matosi bus super. Labai patinka aplink duris viduje ir langus medzio masyvo apdaila.

    • Simonas Klezys

     jokio skirtumo ar grindinis ar ne lakas, jis skirtas medžiui ir viskas, taigi lakuoti galima viską, tik kad sienoms būna lakas pigesnis ir aišku mažiau atsparus trinčiai. balkius mes lakavome kitu lakau, į miegamuosius ėmėm pigesnį, net nepamenu kokį, bet juo darėme viską, tiek grindis, tiek palanges ir balkius. tik mūro sienoms buvo naudotas specialus lakas skirtas akmenims lakuoti.
     fasado lentos 2cm storio.
     ir ačiū :)

 5. eenamas

  Malonu matyti sugryžus, nes paskutiniu metu, puslapis nesikrovė.

  Gerai kad nestoji vietoje, neaptingsti :), panašu, kad greitai statybos bus baigtos :).

  • Simonas Klezys

   labas,
   nesikrovė puslapis dėl techninių sutrikimų. o vietoje nestoviu, nes gyventi norisi :D ale, prisipažinsiu, jau tempo kaip pirmais metais tikrai nėra.
   šį savaitgalį pradėjau rekuperacinę sistemą vedžioti, tikiuosi greitu metu galėsiu papostinti daugiau naujienų.

 6. N

  Puikus projekto pavyzdys, sveikinu. Pats ketinu kitais metais pradeti pasyvaus namo statyba su plokstuminiu pamatu. Todel uzkliuvo pastebejimas del rezonanso.
  Tarkim net ir paprastam name dalis kambariu buna ant tos pacios islietos plokstes. Kuomet kambariu enskiria nesancios sienos, o formuojamos tik pertvaros. Tad cia rezonansas lygiai toks pats.
  Esant tokiai problemai galvojau apie galimybe daryti betonavima su tarpu tarp esminiu patalpu – ivedus 3cm garso izoliacines medziagos. uzveriant per armatura, kad butu vientisumas ploksteje. Arba formuoti isvis – atskiras plokstes, kaip tarkim betonuojant aksteles – paleekamas deformacinis pjuvis. Tas dalykas galetu buti po nesanciosiom sienom, tad is vienos patalpos grindu smugiai nepersimes i kitas. Reik tik protingai sudalinti ir neturetu isbranginti paciu pamatu sprendimo.

  • Simonas Klezys

   Nežinau ar plokštės sudalinimas yra toks jau puikus sprendimas, pasitark su konstruktorium būtinai, nes man kelia abejonių šio sprendimo patikimumas. be to ties kiekviena deformacine siūle reikėtų daryti siją ir tai tikrai nebūtų labai pigu.

   • krosneles.net

    Smagu skaityti ir matyti kad judate į priekį :)

    Kol ši puiki krosnelė Heta Scan Line, neturinti išorinio oro padavimo, kūrensis nepravėrus lango, tol ieškokite plyšių ;)
    Labai geras ir šiltas testas :)

    Sėkmės!

    • Simonas Klezys

     sveiki, krosnelė net ir be oro padavimo iš lauko degtų, nes į patalpas paduodamas šviežias oras per rekuperacinę sistemą, niekas nedusta sandariuose namuose :)
     o namas jau daugiau mažiau apsandarintas, dar viena kita vieta likusi. beje ir krosnelės nebėra, ji pakeista židiniu su vandens kontūru apie kurį dar laukia pasakojimas.
     ačiū kad skaitote!

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>