Lubų sandarinimas

Žiemos ir pavasario darbų sąraše – lubų šiltinimas ir sandarinimas – pabaigtas.
Stogo konstrukcija: 25cm gegnės su pilkuoju polistirenu tarp jų, 5cm putplasčio virš gegnių ir 20cm putplasčio iš vidaus po gegnėmis. Pastarasis šiltinimas ir buvo montuojamas. Prieš šiltinimą buvo atliktas pirminis sandarinimas užklijuojant mutloto jungtį su siena butilo juosta. Sandūras – gegnės su putplasčiu – sandarinau garo izoliacine juosta, o putplasčio su putplasčiu jungtis – klijavau aliuminio juostele. Aliuminio juostą naudojau tik dėl mažesnės jos kainos, nes sandūrų dviejų šiltinimo medžiagų yra gana nemažai ir naudoti garo izoliacinę juostą nėra labai finansiškai racionalu. Užsandarinus visas vietas pradėtas galutinis lubų šiltinimas. Putplastį prie putplasčio klijavau poliuretaniniais klijais PENOSIL. Pradžioje papildomai bandžiau tvirtinti grybukais, bet vėliau to atsisakiau, kadangi pilnai užtenka klijų. Kad klijai greičiau susikabintų labai padeda apipurškimas vandeniu. Suklijavus ir užpurškus tarpus dedama garo izoliacinė plėvelė. Naudojau neypatingai brangią aliuminizuotą garo izoliacinę plėvelę. Jos tvirtinimui išbandžiau kelis būdus: 1. Klijuoti su dvipuse lipnia juosta, bet nepasiteisino, nes gaunasi didesni ar mažesni oro maišai; 2. Purškiamais klijais. Purškiamų klijų išbandžiau dvi ar tris skirtingas firmas ir pasiteisino tik TESA klijai pirkti HELIOPOLYJE. PERSPĖJU – purškiami klijai truputį „ėda“ putplastį todėl purkšti tiesiai ant jo nepatartina, bet jei purškiami ant garo izoliacinės plėvelės tuomet „išėdimo“ efekto nepastebėjau. Užklijuoti labai paprasta ir plėvelė tolygiai ir tvarkingai užtraukia visą plotą. Užklijavus plėvelę, ją būtina suklijuoti tarpusavyje ir jungtis su sienomis. Tarpusavyje plėvelę klijavau su aliuminio juostele, o vietas kur jungiasi su siena ar kitais konstrukciją kertančiais elementais garo izoliacine juosta. Garo izoliacinę juostą įsigijau Baltijos Brastoje. Kadangi pas mus daugelyje patalpų yra rievėtas mūras tai izoliacija ne visur pilnai užsandarina jungtis. Kiekvieną tarpą teko papildomai užsandarinti silikonu.
lubu siltinimo etapai
Prieš šiltinant stogą būtina pagalvoti apie lubų apdailą ir komunikacijas einančias tarp lubų ir šiltinimo. Lubų apdailai reikia numatyti konstrukcijas pakabinimui. Kadangi planuoju naudoti gana skirtingas lubas įvairiose patalpose, tai aptarsiu skirtingus pakabinimo variantus. Vienas paprasčiausių ir patraukliausių apdailos variantų yra įtempiamos lubos. Joms nereikia jokių papildomų pakabinimo elementų kertančių šiltinimo sluoksnį. Jos tvirtinamos tik perimetru todėl svetainėje ir kitose patalpose kur numatomos tokios lubos, palikta švari konstrukcija.
DSC03663

DSC03664

DSC03665
Kur numatomos gipso kartono ar surenkamos lubos teko išleisti pakabinimo strypus. Strypus tvirtinau prie gegnių prieš šiltinimą ir užklijavus garo izoliaciją teko kiekvieną elementą apklijuoti lipnia izoliacine juosta.
DSC03666

DSC03668
Dar vienas lubų variantas yra lentučių apkalimas. Šiuo atveju nusižymėjau vietas kur praeina gegnės ir tiesiai per šiltinimą planuoju sukti medinius brūselius. Ties vieta kertančia garo izoliaciją teks naudoti savaime užsivulkanizuojančią juostą ar bandyti sandarinti silikonu, kad neliktų plyšių.

17 comments

 1. Mantas

  Sveikas, laukia panašus darbas, šiltinsiu medinę perdangą, tarp sijų 25cm ir virš sijų 30 cm EPS50. kokią aliuminizuotą garo izoliacinę plėvelę naudojai? Aš galvoju apie burbulinė plėvelę su aliuminiu. Sienas tinkuosi?

  • Simonas Klezys

   aš naudojau paprastą armuotą garo izoliaciją. burbulinės tikrai nereikia jos paskirtis kitokia. burbulinė naudojama ten kur prie garo izoliacijos glaudžiasi konstrukcija, kad suformuoti oro tarpelį.

 2. Bangunamas

  Sveiki,
  smagu, kai darbai juda į priekį. Įvertinus kiek laiko reikia tokiems darbams plokščias stogas su savo paprastumu pasidaro patrauklesnis. Ar svarstėte alternatyvą panaudoti ne polietileno plėvelę, o popierių dengtą aliuminio folija, kuris klijuojamas daug paprasčiau?
  Sandariai priklijuoti polietileno plevelę prie lubų atrodo sudėtingas darbas, kurio niekas be šeimininko tikriausiai nesiimtų. Ar dabar, kai jau atlikti darbai, į galvą nešovė minčių kaip šiuos darbus būtų galima optimizuoti panašų namą statant antrą kartą?
  Paprastai šie darbai atliekami jau nutinkavus sienas iš vidaus, nes stogo sandarumo sluoksnis turėtų susijungti su sienų sandarumo sluoksniu (tinku). Ar to nedarėte nes nebuvo galimybių atlikti tinkavimą tam tikru metu, ar buvo kažkokios kitos priežastys?

  • Simonas Klezys

   na ne tiek jau daug laiko tai užima :)
   popieriaus garo pralaodumas per didelis ir jis nėra tamprus, todėl tokios alternatyvos nesvarsčiau. o ir klijuoti su purškiamais klijais nebuvo taip jau sudėtinga.
   sienos pas mane nebus tinkuojamos, o ten kur tinkuojamos jos jau nutinkuotos todėl ir klijuojama prie mūro.

 3. Tomas

  Man irgi tas klausimas aktualus,kažkur skaičiau , jei susumuoti visas mažas skylutes ,kurios kerta garo izoliacija be sandarinimo juostų – darant Blow door testą -gausis viena dyyyydele skyle.tapo neramu :)
  Pries saunant vinį galvoju dėti minkšta guma tose vietose .

 4. Darius

  O ar ne geriau butu sukant bruseli prie gegniu per ALU folija, pirmiausia primatuoti bruseli, pasizymeti kur varztai eis ir tada kitoje bruselio puseje paklijuot buitlo juostos gabaliukus (kad ir 5cm x 5 cm). Priverzus bruseli – butilas turetu pilnai uzsandarinti varzto skyle. O prie bruselio jau gali ka tik nori kabinti – tiesiai gipsa sukti, krokodilus, metalini karkasa, leisti lubas zemyn, kad rekupo vamzdzius isvedziti… Gal kas dar kokiu variantu pasiulys “sandariam”: sujungimui per garo izoliacijos sluoksni ?

  • Simonas Klezys

   butilas taip pat gerai užsandarina, sutinku. o sistemą apie kurią kalbi, jei teisingai suprantu aš naudosiu kambariuose kur bus medinės lubos. ten kur reikia nuleisti lubas daugiau tokia sistema nebus racionali, nes iki gegnių yra 20cm šiltinimo + bruselis 5cm tai varžto jau reikia min 30cm ilgio, tokie namažai kainuoja ir tvirtinti brūsą, o paskui dar prie jo tvirtinimo elementus būtų brangu.

 5. Mantas

  Sveiki, esu prisiklauses kad labai sunku tarp gegniu tinkamai lygiai ispjauti plostirola, kad lieka tarpeliai ir panasiai ir kad su vata siltinti siuo klausimu yra geriau, kiek cia tiesos realybeje?

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>