Išorės šiltinimas ir paruošimas apdailai

Darbai tikrai nesustojo, nors paskutinis įrašas buvo dar „ant sniego“, –
besidarbuojant ir vasara nepastebimai atėjo…
Per pavasarį buvo užbaigtas paskutinis fasado šiltinimas iš išorės (išskyrus pietinį fasadą) ir stogo viršutinis šiltinimas 5cm neoporu. Ant viršutinio šiltinimo sluoksnio uždėta difuzinė membrana Tyvek® Enercor Roof, o fasadams – Tyvek Reflex. Ši membrana šiek tiek atspindi šilumos energiją, yra papildoma apsauga nuo išorinės drėgmės ir išleidžia garus iš konstrukcijos.
Nuėmus laikiną plėvelę nuo stogo, kuri buvo laikinas uždengimas žiemą, pasimatė tarpai tarp šiltinimo ir gegnių. Buvo net mintis kilusi, kad paprasčiau šį mazgą visgi būtų spręsti su vata, bet yra padaryta kaip padaryta. Visus tarpus užpildžiau putomis; tam išėjo ketas dėžių montavimo putų ir tik tuomet sudėjau viršutinį sluoksnį.
Membrana tarpusavyje sujungta specialia dvipuse lipnia juosta. Dvipusę pasirinkau, nes tai yra pigiau, bet dirbti su ja yra sunkiau nei naudojant išorinę sujungimo juostą. Membraną prie stogo prispaudžia 50X50 mediniai tašai, kurie suformuoja ir oro tarpą. Sienoms, oro tarpui ir membranos prispaudimui naudojau plonesnius 25X50 tašelius. Visuose šonuose ir galuose, kur plėvelė baigiasi, ji taip pat priklijuota dvipuse izoliacija.
Taip pat pradėjau dailinti cokolį, kam pasirinkau gal kiek netikėtą apdailą – apskardinimą. Skardą naudoju 0.7mm cinkuotą. Naudojant skardą būtina žiūrėti jos kokybę, todėl užsitikrinau, kad būtų naudojama skarda su ne mažesne cinko dangos mase kaip 275g/m² ir patikimos firmos SSAB.
Tokią pačią skardą naudosiu visiems apskardinimams.
rytinis fasadas

siaurinis fasadas ir stogas

vakarinis fasadas

13 comments

 1. JB

  Laba, toks klausimas, visur naudojama nemazai medienos, bet bent pagal spalva nesimato, kad butu impregnuoti?

 2. eds

  Oi Simonai, Simonai. Supus tau ta palaidota putplastyje mediena nuo kondensato. Juk visiškai sandariai nepadarysi, vis tiek drėgnas patalpų oras kur nors prasiskverbs. Ir dar iš lauko uždėjai Tyvek Alu Reflex plėvelę, kuri yra garo barjeras, nes garų pralaidumas vos 0,1 g/m2. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip negalima šiltinti namo.

  • Simonas Klezys

   oi Edvardai, kalbi lyg žinotum ką kalbi. Tyvek Alu Reflex yra antikondensacinė plėvelė, o ne difuzinė, ir jos tikrai niekas nedėjo nei ant stogo nei ant sienų :) sudėta yra Tyvek Dupont Climat system membrana Enercor roof ir enercorwall. tai yra labai didelis skirtumas.

 3. eds

  Gal tu, Simonai ir geriau už mane žinai, ką sudėjai, bet tekste tai parašyta, kad fasadams naudotaTyvek Reflex.

 4. Radiatoriai

  Šildymas ( ir išorinis ir vidinis) namui yra ko ne svarbiausias dalykas. Reikia šildymo ir vėdinimo sistemas įrengti, kad nepradėtų pelyti ar pan. Čia reikia specialisto prisilietimo.

 5. Darius

  Viso namo sienas iš išorės šildėte 5 cm neoporu ir tada Tyvek Dupont Climat system membrana? Ar tokio storio užtenka šiltam namui?

 6. Betono maišytuvai

  Sveiki, Simonai. Norėčiau Jūsų paklausti poros klausimų. Kaip tik pradėjome statyti savo ilgai projektuotą namą. Tačiau niekaip negalime rasti normalių darbininkų bei tam tikrų statybinių įrankių. Žinoma mums svarbu geros kainos ir kokybės santykis. Konkrečiau, ieškome betono maišytuvų bei kampinių šlifuoklių. Labai lauksiu jūsų atsakymo bei patarimų dėl gerų specialistų ir įrankių :)

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>