lauko durys

Velykų proga mūsų namukas gavo lauko duris. Kas buvo baldų parodoje Litexpo, galėjo gyvai jas pačiupinėti ir raktais pabraižyti  (nieko tokio, perdažė). Durys eksperimentinės, bendras mano ir UAB Wenge kūrinukas.
DSC00963
Kaip pagrindas buvo paimtas jau paruoštas durų skydas sukonstruotas iš medžio karkaso su šiltinimu viduje ir faneros uždengimu. Tikslas buvo jas papildomai apšiltinti ir izoliuoti peršalimą ties medžio karkasu. Tam tikslui prie durų su vakuuminiu presu buvo priklijuotas PIR plokštė kuri uždengta dažytu MDF. Šiltinimas dėtas iš vidaus. Taip pat su PIR plokšte apšiltinta stakta.
Durims rakinti įnirtingai ieškojome spynos su prasilenkimu, kad per šerdelę nebūtų tiesioginio peršalimo, deja niekas mums tokio produkto pasiūlyti negalėjo. Durų gamintojai šį klausimą išsprendė labai paprastai, įdėjo vieną spyną iš lauko, kuri nerakinama iš vidaus ir kitą spyną iš vidaus, kuri nerakinama iš lauko. Taip mes išvengsime peršalimo. Niuansai – jeigu užrakinsi iš vidaus tuomet iš išorės neatrakinsi ir atvirkščiai. Tačiau esant kitiems galimiems patekimams į namus ir iš jų, kaip kad garažo vartai ir balkoninės durys miegamuosiuose – tai lauko durų „netobulumas“ nėra neapgalvotas trūkumas. Jeigu gyvenant tai labai erzins mums sakė nesunkiai ištaisys šią problemą, o kol kas tiesioginis peršalimas yra tik ties durų rankena per rankenos strypą kertantį visas duris. Į duris įdėtas stiklo paketas, kurį aš pats užsakiau ir pristačiau gamintojui. Tai toks pats stiklo paketas kaip ir šiauriniuose languose. Stiklo paketas įstatytas ir priglaustas prie konstrukcijos per savaime išsiplečiančią tarpinę.
Durys montuojamos kaip ir langai su garo izoliacine ir difuzine juosta. Ties slenksčiu klijuosim butilo juostą. Durys sumontuotos pusiau į šiltinimo sluoksnį, t.y. pusė staktos stovi mūre, pusė šiltinime. Dėl didelio durų varčios svorio papildomas tvirtinimas padarytas varčios pusėje tvirtinant metaliniais kampuočiais, kurie „paskendo“ šiltinimo sluoksnyje.
Jeigu man gerai pavyko suskaičiuoti tai durų U turėtų būti apie 0.35W/m²K, o jų sandarumą patikrinsime atlikę sandarumo testą.

DSC00960

DSC00961

DSC00962

DSC00964

DSC00967

DSC00968

DSC00969

19 comments

 1. namukas

  ar patogu varstyti tokias storas duris, ar vaikai savarankiškai pajėgs pristraukti uždarant iš vidaus? :)
  beje kiek jos sveria?

 2. Judita

  Labas,
  Aha-matem LITEXPO :) raktais nebraizem :)))
  Pasivaiksciot i Tavo puse neiseinam, nedabrendam :)) uzsuktume patrukdyt :)) greito pavasario !!!

 3. Stogas

  kazin kuom skiriasi durys nuo V V namuko ? Anu duru kaina nuo 3400 be statymo kastu… bent parodoj taip sake.

 4. JB

  jei teisingai iziuriu is nuotrauku, tai durys spynos puseje fiksuojasi tik vienoje vietoje. tuo tarpu TILAS siulo su kokiu tai 3 vietu fiksavimu (duru rankena uzdarius reikia pakelti, kad uzsifiksuotu ir stipriau pritrauktu duris). ar buvo kazkokiu priezasciu, kodel nebuvo taikytas toks mechanizmas? kokie dar skirtumai (ar +/-) tilo ir wenge duru? gal dar kazkur ziurinejot?

  aciu

  • Simonas Klezys

   taip, durys fiksuojasi tik vienoje vietoje. mes svarstėm apie tavo minimą spyną, bet pabandėme padaryti taip, kad nebūtų tiesioginio peršalimo per spynos šerdelę

 5. fwe

  su duru vyriais tai galejo ir nepataupyt. sudeti kaip vidinem durim po 6lt. bus problemu.

 6. Rasa

  Simonai, kur dingot?? :) sekam labai Jūsų Blog`ą, bet jau senokai čia Jūsų nėra.. Mes irgi rimtai pradedame mąstyti apie pasyvaus namo statybas, nors gyvename name, kurį pasistatėme tik prieš 3 metus :) darėme viską kuo geriau, “kaip sau”, bet dabar matome, kad kaip nori, taip sakyk, vistiek gaunasi pirmas namas pardavimui :DD nes pagyvenęs supranti, kur padarei klaidas. Pirma, tai, kad reikėjo labiau pasigilinti projektavimo stadijoje, antra, reikėjo labiau kontroliuoti VISUS meistrus, pradedant nuo mūrininkų ir iki apdailininkų, trečia, namas mums per didelis (automatiškai, atsibodo vergauti KKK), ketvirta, dabar statysime vieno aukšto namą.. sunkiausias dalykas, dėl kurio negalime apsispręsti, yra šildymo sistema, -os. Manome, kad darytume rekuperaciją su šildymu oras-oras + elektriniai radiatoriai/šildytuvai, jokio kamino nebenorim, tai didžiulis šalčio tiltas į namą.. aišku, židinio gaila, bet jau susitaikėm su ta mintimi, kad jo nebus :) ar galėtumėt patarti, kokių elektrinių radiatorių/šildytuvų ieškoti, ir kur? bei kur geriausia kreiptis dėl rekuperacijos? beje, dėl garažo mes irgi labai abejojame, vis tiktai, bijodami, kad netektų už šildymą elektra labai daug mokėti, galvojame maksimaliai vengti visų įmanomų šalčio tiltų.. ar yra kokių būdų statyti garažą, nepakenkiant nei kiek PN? ir dar – kur planuojate laikyti daržoves/stiklainius, jei jokio “šalto” kambariuko ar rūsio nebus? :) mums aktualu, nes planuojame patys augintis savo daržiuką ir sodą.
  Simonai, labai laukiame Jūsų komentarų, beje, diskusijos su Viliumi – nerealios, labai informatyvios, gaudome kiekvieną žodį :) Jūsų projektas nuostabus, turėtų būti tikrai neeilinis namukas :) sėkmės!

  • Simonas Klezys

   laba diena, Rasa,
   aš niekur nedingau, tiesiog vasaros statybos užsitęsė viename etape kurį jau baiginėju ir tuomet viską išsamiai papasakosiu. dėl patarimo jums, pasakysiu taip, niekada nereikia pulti į kraštutinumus ir pasvęrti, kas jums išties reikalinga ir kas ne taip. projektas yra ypač svarbus ir būtent čia yra visko pradžia ką reikia labiai išsamiai ir neskubotai apgalvoti. sprendimų yra viskam, tiek daržovėm tiek garažui ir net pačiam židiniui (kad ir be kamino). tam, kad kažką patarti, visuomet geriau susitikti. mielai ir netgi NEMOKAMAI konsultuoju jei tik turiu laiko, taigi mielai kviečiu apsilankyti pas mus jei tik norite pasitarti :) kontaktus manau rasite internete.
   p.s. ačiū už komplimentus

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>