eksperimentas – langų šiltinimas

Ilgąjį savaitgalį išnaudojau eksperimentiniam langų šiltinimui ir porą langų rėmų „paslėpiau“.
Iš lango rėmo popalanginės dalies išvedžiau šlangutes kondensatui nuleisti, tuo tikslu dar su langų gamintojais buvo sutarta, kad išgręžtų kuo mažiau, bet didesnes skyles kondensato išleidimui.
Šlangeles klijavau statybiniais klijais. Apatinei lango daliai šiltinti išpjoviau detalę iš stipresnio EPS150 putplasčio, o šonus užtaisiau tuo pačiu fasadiniu neoporu.
DSC00921
DSC00922
Lygiagrečiai langų šiltinimui, pradėjau ir paskutinįjį, trečiąjį šiltinimo etapą,- 5cm neoporu, ant kurio dengiu TYVEK difuzinę plėvelę ir medžio tašelius oro tarpui formuoti.
DSC00923

25 comments

 1. JB

  o kodel pasirinkai plevele deti ant putplascio? ir atsizvelgiant i tai, kad planuojamas vedinamas fasadas, ar gaisrininkai nereikalavo putplascio padengti tinku, kad butu pasiekta tam tikra degumo klase?

  • Simonas Klezys

   plėvelę dedu tam, kad būtų papildoma izoliacija, tai tikrai nėra būtina, bet kadangi ją jau turiu iš seniau, tai neišmesi :)
   dėl gaisrininkų, tokio reikalavimo tikrai nebuvo.

   • JB

    dabar ant matomo karkaso (paskutinio, kuris uzdetas ant pleveles) desis vedinamas fasadas? ar pasilikai ties skaluno apdaila? ar medinio karkaso niekuom nedengsi? nebijai puvimo, ir kitu gerybiu?

 2. Andrius

  Sveiki ir vėl,
  kokiu tikslu dedate plėvelę ant putplasčio? Kiek iki šiol žinojau, difuzinę plėvelę deda tik ant vatos..

 3. Mindaugas

  O man tai įdomiausias kitas dalykas: kodėl išorėje, o ne viduje. Taip, taip, siena nekvėpuoja, bet ar nemanote, kad tik sau problemų prisidarėte. Užsidarote silofaniniame šiltnamyje, kuris neišleis drėgmės iš namo vidaus. Suprantu, kad tam yra rekuperatorius, bet manau, kad tokiam jūsų pokštui nepasirašytų nei vienas normalus konstruktorius.

  • Simonas Klezys

   Mindaugai, čia tu truputi į lankas. calofano niekas ant fasado išorės nededa, naudojama difuzinė plėvelė kuri puikiai kvėpuoja ir jos darbas yra išorėje o ne viduje :)

 4. namukas

  sveiki, eksperimentuojat vis, įdomu stebėt :) aplink varstomus langus papildomai šiltinti turbūt neišeis, tai vieni langai bus su rėmu, o kiti ne? asmeniškai man nepatinka “flinstounų” langai be rėmo, kaip molinuke, bet aišku, galutinis vaizdas bus įdomiausias ir visa tai tikėtina liks tik smulkmena.

  • Simonas Klezys

   labas, eksperimentuoju vis :)
   langai ir varstomi bus pilnai paslėpti, tam panaudoti langai su paslėpta varčia. o dėl flinstounų tai nežinau, man svarbu kad šilta būtų šiuo atveju :)

 5. Marius

  Simonai, o kaip planuojate “apdirbti” lango angokraščius- tenai skalūno plokščių nelabai pritvirtinsit… O ir per stiklą iš vidaus visas apdailos konstruktyvas matytusi…

  • Simonas Klezys

   angokraščius planuoju apdirbti skarda, ji plonesnė. ties langais hermetizuosiu spec. hermetiku. prie langų paliktas kelių milimetrų kraštas, kad apdaila pasislėptų.

 6. Andrius

  Sveiki, iskilo toks klausimas: ar ne bus taip kad kondensatas reme susidaro tik tada kai jis buna “nuogas”, o Jusu atveju jis yra apdengtas siltinimo sluoksniu ko pasekoje temperaturu skirtumo reme neturetu buti – gal tada ir nebus bedos su kondensatu is principo? Ka manot?

  • Simonas Klezys

   labas, iš esmės čia dviprasmiška nuomonė, niekas tiksliai negali atsakyti. yra variantas tą nedidelį kondensato kiekį paleisti tiesiai į šiltinimą ir leisti jam pačiam išgaruoti, bet šlangelės visiems langams tekainavo 15lt ir reikia tik darbo daugiau įdėti.

 7. Evaldas

  Šlangelių išvedimas į lauką gresia kondensato užšalimu, jei jis išvis kaupsis. Padarėte šalčio tiltelį be jokios naudos .Nesu pastebėjęs, kad kondensatas dengtų lango rėmą. Ant stiklo – taip, bet ant rėmo – ne. Nebent drėgmė perkoptų 70proc. bet ir tai abejoju, nes jūsų atveju lango rėmas iš išorės po putplasčiu .

  • Simonas Klezys

   na užšalimu gal negresia, kitai ir pačiame lango rėme užšalinėtų. dėl šalčio tiltelio sunku atsakyti, šaltis tik oru ateiti gali ir tai iki rėmo pradžios. nežinau ar tos šlangelės blogai ar gerai,, bet kondensato nuleidimas yra visuose languose, tai jei užšala tai užšaltų ir rėme esantis. kaip ten bebūtų eksperimentai lieka eksperimentais, niekada nežinau kur gali suklysti :)

   • Andrius

    Tai, kad kondensatas susidaro ten kur pasiekiamas rasos taškas, jei į tą kamerą patektų namų oras jis kondensuotųsi, bet normaliuose languose iki tos kameros dvi sandarinimo tarpinės… Vienintelė vandens nuvedimo prasmė iš tos kameros tada, kai stiprus lietus ir langas ventiliacijos padėtyje…

    • Simonas Klezys

     tuomet tarkim stiprus lietus :). mane įspėjo, kad ten gali atsirasti vandens ir jį reikės kažkur nudrenuoti. įvertinus tai, kad vandens bus nedaug, galima jį paleisti tiesiog į šiltinimo sluoksnį kur jis tikrai ras tarpų nubėgimui tik klausimas kiek verta tuo rizikuoti..

 8. JB

  Kaop suprantu difuzine plevele guli tiesiai ant putplascio be jokio tarprlio, o kad vyktu difuzoja reiktu bent 2 cm? Ar ne?

 9. Bangas

  Man patinka taip apšiltinti rėmai.
  Ar nekilo mintis nupjauti neoporo kampų, kurie vistiek neduoda jokios naudos apšiltinimui. Mažiau šešėlių kristų ant stiklo, daugiau saulės, platesnis matymo kampas iš vidaus. Aš planuoju taip daryti.
  Stodengiai rekomenduoja bent 5 cm oro tarpą nuo skardos iki putplasčio, kad neperkaistų. Kaip spręsite šią problemą?

  • Simonas Klezys

   galvojau apie kampų nuėmimą, bet vėl, tai labai sukomplikuoja apdirbimą. viršutinė lango dalis bus nuimta pagal saulę, nes apsidailins pagal stogo pakalimą kuris turi nusklembimą. kai darysiu, bus aiškiau. skarda langų apdailai naudojama šiaurėje ir rytų vakarų fasaduose kur saulės kaitinimas bus mažas, tai putplasčiu nėra grėsmės, o pietų pusėje langai apdailinami bus medžių (greičiausiai).

 10. Andrius

  Labas, įdomu ar pasiteisino toks lango apšiltinimas, kondensato nuvedimas, gal pastebėjote kokių negerumų?

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>