langai

Iškarto šilta ir smagu, taip maloniai šildo saulė ir nesijaučia jokio vėjo. Nuostabus jausmas apėmė kai namas užsidėjo „akinius“.
Priminsiu viską nuo pradžių. Mūsų langai kaip bebūtų neįprasta yra šilto aliuminio, t.y. aliuminis iš lauko, plastiko tarpinė ir aliuminis iš vidaus. Profiliai yra Reynaers ir Schucosu paslėpta varčia, mūsų atveju panaudoti būtent Reynaers profiliai, nes jie truputi pigesni, bet deklaruojama geresnė šiluminė varža. Pietinėje pusėje panaudotas profilis CS77HV o šiaurinėje, rytinėje ir vakarinėje CS77. HV t.y. paslėptos varčios rėmai, juos naudoju dėl to, kad planuoju rėmus maksimaliai paslėpti apšiltinimo sluoksnyje taip išgaunant šiltesnį rėmą nei gali pasiūlyti bet kuris gamintojas.
Stiklo paketai naudojami trijų rūšių. Mažieji langai, kurie orientuoti į šiaurę, rytus ir vakarus – turi vieną šilčiausių stiklo paketų – ClimaGuard 1.0 du selektyviniai stiklai su 2cm kameromis užpildytomis argonu – 4GN1.0-20Ar-4-20Ar-4GN1.0, šio stiklo paketo Ug net 0.5, tačiau saulės pralaidumas g tik 37% todėl jie netinką pietų pusėje kur reikia, kad praeitų kuo daugiau saulės šilumos, vien dėl šios priežasties rinkomės kitokius stiklo paketus kurie, beje yra pakankamai nauji Lietuvoje. ClimaGuardnrG – tai specialus selektyvas pasyviems ir energetiškai efektyviems namams, šis selektyvas sudėtas pietų pusėje, bet paketai skiriasi savo storiu, į nevarstomas dalis pavyko sukišti storesnius paketus 4nrG-20Ar-4-20Ar-4nrG, kurio U-0.6, o g, net 62%, o į varstomas dalis galėjome įdėti maksimaliai 4nrG-16Ar-4-16Ar-4nrG, kurio U-0.7, o g lieka 62%.
Taigi, 2013.02.26 atvažiavo 5 meistrų komanda. Vietoje apsiklijavo lauko ir vidaus sandarinimo juostas kuriomis pasirūpinau pats. Vidinę garo izoliaciją naudojau PENOSIL Premium 15cm pločio, nors galima buvo prasisukti su siauresne, o lauko difuzinę juosta tos pačios firmos tik 10cm pločio. Juostos prie lango klijuojamos akriliniais klijais (juosta), o prie vidinių atitvarų butilo juosta. Butilas yra geras tuo, kad kai prilimpa jis neišdžiūsta ir lieka elastingas, taip pat labai puikiai užtaiso nedidelius nelygumus. Prie langų juostas klijavo meistrai, o prie sienų šį darbą pasilikau sau,- reikia kad patalpose būtų pakankamai šilta, reikia prieš tai nupjauti išlindusias sandarinimo putas, reikia nuvalyti sienas prie kurių klijuosis juosta.
Klijuojant, kampuose, kur juosta lenkiasi atsiranda „garbanos“, kurias papildomai klijuoju butilo juosta padengta aliuminiu. Taip pat, perspektyvoje silikonu reikės užtaisyti ertmes, kurios yra dėl nepilnai užtaisytų mūro siūlių. Iš lauko juostų kol kas neklijuoju, visų pirma reikia iš apačios įstatyti šlangeles, kuriomis bus nuleidžiamas kondencatas, o be to, reikia sulaukti šiltesnių orų.

DSC00898

DSC00899

DSC00900

DSC00901

DSC00902

DSC00903

DSC00904

DSC00905

DSC00907

DSC00909

Kaip ten bebūtų, sudėjus langus su mūsų „buržuika“, kuri prie celofaninių langų prišildydavo iki +5-7 laipsnių dabar gana lengvai palaikau +15-16 laipsnių. Ypač malonu buvo savaitgalį, kuomet lauke siautė pūga o viduje buvo šilta. Turint omeny, kad namo sienos yra gerokai įšalusios – tai rezultatas tikrai puikus, o kai prie buržuikos šilumos prisideda saulė tai viduje pasiekiama ir 20laipsnių temperatūra.
Pirmadienį, kuomet lauke buvo saulėta ir spaudė lengvas šaltukas. Vakare name vien nuo saulės šilumos temperatūra laikėsi +7-8 laipsniai.

44 comments

 1. Arturas

  ..skaitau, o gal tiksliau reiktų sakyti, kad atidžiai studijuoju kiekvieną šio namo statymo žingsnį…, bet vis dar negaliu patikėti šio pikaus sumanymo, išpildymo ir dabar jau rezultato egzistavimu.. Sveikinu ir prisipažįstu, kad mano svajonių namas su tradiciniais pamatais ir blokais galutinai “sugriuvo”… Tuo aš taip pat džiaugiuosi.

 2. Blakis

  Vat paskaičiau ir smagu pasidarė nuo saulėtų nuotraukų, nuo to kad darbai priekin juda o gal ir nuo geltonų juostų kurias mintyse palaikinau :D o kas per kondensato nuvedimo vamzdukai? Kaip jie ir kur turi būti?

  • Simonas Klezys

   paprastai langai kondensata nuleidžia per palangę, jei gerai pastudijuoti, tai ten būna igęžtos skylės, per kurias nubėga kondencatas. mano atveju, kai palangė bus ties stiklu, skylės lieka šiltinimo sluoksnyje, o kondensatas, kad nebėgtų į šiltinimą bandysiu įmontuoti šlangeles kurias išvesiu į oro tarpą.

 3. Viktoras

  Sveiki, puikus blogas.
  Turiu klausima del Penosil sandarinimo juostu. Niekur nerandu tokiu pirkti, gal galetumet parasyt kur tokias gauti, kaip tik zadu deti langus savo name, noriu palyginti su Soudal juostomis ir apsispresti kokias pirkti.
  Dekui.

  • Simonas Klezys

   Mindaugai, aš nesakau, kad pasirinkau geriausia rėmą, aš kalbu apie stiklo paketą. jūsų nuorodoje kalbama apie langą su stiklo paketu, o tai truputi skirtingi dalykai :) mano pasirinktas rėmas nėra pats šilčiausias, bet viskas turėtų pasikeisti, kuomet jis pasislėps šiltinimo sluoksnyje.

 4. Andrius

  Gal galėtum smulkiau papasakoti, apie tų geltonų juostų naudojimo technologiją, žinau kam jos skirtos, bet kaip ten jos užtinkuojamos ar kažkas panašaus?

  • Simonas Klezys

   Andriau, technologija yra gana paprasta, viena juostos dalis klijuojasi prie rėmo šono, prieš statant langą, ji po to papildomai užspaudžiama montavimo putomis, kita dalis klijuojama prie sienos ir taip sudaromas garo barjeras iš vidaus, o iš lauko vėjo izoliacija kuri išleidžia drėgmę iš montavimo putų.

  • Simonas Klezys

   aš asmeniškai tinko nedėsiu, bet esant reikalui galima tinkuoti ant jos viršaus, tik gal ne tokią plačią juostą reikėtų naudoti. galima GK klijuoti arba papildomai šiltinti iš vidaus ir tuomet tinkuoti ir pan.

 5. RD

  Del langu montavimo medziagu ir technologiju siulau pries susitariant su montuotojais, pasikalbeti su sitais: http://www.poliservis.lt/index.php?p=kontaktai . Jie tiekia medziagas langu gamintojams ir montuotojams. As siandien pas juos buvau, tai gailejausi, kad pries montuojant langus nebuvau pas juos uzsukes. Montuotojai ir langu gamintojai ima pigiausias medziagas ir nebutinai kokybiskiausias ir ne visa info nukeliauja iki galutinio kliento… Vietoj soudal juostu buciau naudojes butilo juostas, kuri akivaizdziai geresne nei soudal juostos.. taip pat vietoj medinio remo, man rode labai gerus kronsteinus ir specialias juostas krastu ir tarpu apsiltiinimui (sau dariausi iskista is muro klijuoto medzio medini karkasa) .. Nereklamuoju sios imones, bet kam bus aktualu vaziuokite pas juos i ofisa ir viska papaskos ir susidarysite savo nuomone.. As uz tai, kad isklausyti kuo daugiau nuomoniu.

  • Simonas Klezys

   tu turi omeny juostą langų sandarinimui su butilo juosta ar tiesiog butilo juostą su aliuminio plėvele? mano naudota juosta prie lango klijuojasi akrilo juostele, o prie sienos butilu. butilo privalumas yra tas, kad jam prilipus jis išlieka gyvas, tamprus ir elastingas, priešingai nei įprasti klijai.

 6. Andrius

  Įdomu ar kažką panašaus dėl tos geltonos juostos įmanoma padaryti jau sudėtiems langams, ir aišku lauksiu posto kaip tvarkysite angokraščius, manau patarimais pasinaudosiu :)

 7. Almis

  Kažin ar yra skirtumas jei įdėtum ne trijų , o keturių arba penkių langų stiklą. Ir ar aplamai tokius kas gamina, gal teko kam irdėti? Pvz esant itin dideliam nevarstomam langui per visą kambario sieną.

  • mintas

   Gamina tai tikrai. Paskutinėje Restoje2013 buvo firma kuri pristatinėjo soglangius su keturių stiklų stiklo paketais. Varža gera, bet jei pasidomėti daugiau, tai sutiksit specialistų nuomonę, kad ketvirtas stiklas labai pablogina lango šviesos pralaidumą ir bendroje sumoje gaunasi jau ne pliusas, o minusas.

 8. RD

  Turejau omenyje tiesiog butilo juosta, man tas ir patiko, kad ji labai elastinga tokia kaip minksta lipni guma..

 9. Andrius

  Sveiki,
  netikėtas sprendimas su aliuminio langais, bet labai logiškai atrodantis.
  Jei ne paslaptis – gal galėtumėte nurodyti gamintoją ir montuotoją šių langų (jei esate patenkintas atlikimu).
  Aš pats šiuo metu langų paieškos stadijoje, ir turiu tokią 45m2 vitriną, kurią man rodos idealu bus daryti aliuminio, nors pats esu medžio šalininkas.. Kol kas turiu tik Schuco variantą, bet labai sudomino ir Reynaers. Jei nenorite reklamuoti čia, galbūt galėtumėte į email?

  • Simonas Klezys

   labas, Andriau,
   anokia čia paslaptis, langus man gamino ir montavo “Sabonio langai” juos rinkausi nes vienoje vietoje gausite ir stiklo paketus ir profilius tiek schuco tiek reynaers.

 10. JB

  Sorry suklydau becopindamas

  4PUN-20arg-4-20arg-4PUN
  Šilumos perdavimo koeficientas:
  0,50
  U, W/m2K
  Šviesos atspinėjimo koeficientas:
  14,00
  LR, %
  Šviesos pralaidumo koeficientas:
  71,00
  LT, %
  Atsparumas ugniai:
  NPD
  Degumas:
  NPD
  Išorinis ugnies poveikis:
  NPD
  Atsparumas prašovimui:
  NPD
  Atsparumas sprogimui:
  NPD
  Atsparumas įsilaužimui:
  NPD
  Atsparumas švytuoklinio kūno smūgiui:
  NPD
  Atsparumas staigiems temperatūros pokyčiams ir temperatūrų skirtumams:
  40/40
  Tiesioginio ore sklindančio garso slopinimas:
  NPD
  Atsparumas vėjo poveikiams, sniego, ilgalaikėms ir (arba) priverstinėms stiklo paketo apkrovoms:
  4/4/4

  • Simonas Klezys

   dabar supratau, čia jie tau siūlo tokį viduriuką kuris nei tai labai gerai nei tai labai blogai. jie nepateikia saulės g faktoriaus kuris spėju bus max 50%, o greičiau koks 48%. jei šie langai bus į pietus tai saulės pralaidumas yra labai svarbu ir 0,5 yra mažokai, jei į šiaurę, tuomet saulės pralaidumas neturi reikšmės ir šis varijantas tinka.

  • Simonas Klezys

   dėl SKP tai man viskas aišku, aš pats iš jų pirkau ir esu labai gerai išsinagrinėjęs asortimenta. į pietų pusę jie turi tik metus laiko lietuvoje esantį Clima Guard gaminuką nrG kuris yra skirtas pasyviems namams. jo unikalumas tame, kad jo saulės pralaidumo ir šilumos laidumo santykis yra labai geras. dėl to aš jį ir rinkausi. į kitas puses pažiūrėk ką architektas siūlo, ar dėti saulei pralaidžius stiklus ar ne. jei saulės patenka mažai, tuomet rinkis šiltesnį paketą nežiūrėdamas g. Stiklo gaminių negaliu pakomentuoti, nes nepateiktas bendras saulės pralaidumo koeficientas. galbūt jie turi kažką geriau pasiūlyti.

 11. JB

  pasitikslinau su stiklogaminiais.lt taip to paketo g- 50%.

  bet bendroj sumoj tikrai tuomet gautusi SKP paketas geresnis, vien del g faktoriaus?
  4nrG-20Ar-4-20Ar-4nrG 3 0.6 73 16 62 Clima Guard nrG
  vs
  4PUN-20arg-4-20arg-4PUN 3 0.5. 71 14 50

  • Simonas Klezys

   taip. saulės įtaka duoda tikrai ženklią naudą energijos skaičiavimuose. tarkim PHPP atsidariau savo skaičiavimus ir pakeičiau tik duotus paketo parametrus nrG ir PUN tai skirtumas yra 1kWh/m²a, čia vien dėl stiklo paketo tų šimtūjų skirtumo.

  • Simonas Klezys

   matai, nėra to optimalumo. reikia į pietų pusę ir tuos langus kurie skaičiuojami kaip saulės energijos tiekėjai dėti langus su ku didesniu saulės pralaidumu (ne mažiau kaip 60% (g)) ir aišku kuo mažesniu šilumos laidumu.

 12. mintas

  Aš vis dar nesugebu pabaigti šiltinimo darbų, tad vis dar turiu laiko visokių pliusų ir minusų, man žinomose langų apšiltinimo sprendimuose, paieškai.

  Neseniai teko kalbėti su statybų praktiku, kurio nuomonę aš tikrai gerbiu (bet vis tiek darau savaip :) ). Tad, jis pasakė, kad langų profilių apšiltinti daugiau, kaip 3 cm neapsimoka. Mintis tokia, kad putplasčio klijai nelimpa prie plastikinio profilio ir ta putplasčio dalis, kuri užleista ant profilio iš tikrųjų laikosi ta dalimi, kuria yra priklijuota iki profilio. Užleidus didesnį plotą putplasčio ant profilio, gaunasi kad didelis putplasčio plotas yra nepriklijuotas, jis gali pradėti vaikščioti ir laikui bėgant sudūrimo vietose atsivers dideli plyšiai, kurie eliminuos bet kokią putplasčio esančio ant profilio naudą ir bendroje sumoje bus net blogiau, nei profilį apšiltinus tik 3cm. Na nežinau. Šiame pasakyme racijos tikrai yra ir nupasakota situacija pilnai gali būti. Aišku klausimas, kaip putplasčio klijai limpa prie aliuminio. Bet net ir plastikinį langų profilį, prie kurio bus klijuojamas putplastis, galima pašiaušti su šlifavimo popieriumi, taip bandant padidinti putplasčio klijų sukibimą.
  Kokia būtų Jūsų nuomonė dėl šio požiūrio į apšiltinimą?

  Dar vienas klausimas. Palangių klijavimas prie popalanginio profilio. Jo nuomone, pats svarbiausias priešas ties langų apačios mazgu yra ne šaltis, o vanduo, kuris jei pateks giliau, galima skaityti, kad bėgant laikui eliminuos bet kokią ten esančio apšiltinimo teikiamą naudą. Bet kokios priemonės skirtos palangės klijavimui prie profilio šono yra trumpalaikės ir nepatikimos, todėl vienintelė priemonė užtikrinti nepriekaištingą apsaugą nuo drėgmės, yra palangių pakišimas po lango profiliu, gaunas, kad priglaudžiant prie popalanginio profilio. Nuo šalčio specialisto nuomone geriausia saugotis iš vidinės pusės apšiltinant lango arką ir taip nutraukiant į palangę nueinantį šilumos tilta.

  Mintis palangę priglausti prie pat popalanginio profilio man absoliučiai nepriimtina. Pas mane ten mačiau pakankamai ploto, kad į tarpą galėčiau įdėti nors ir plonytę putplasčio juostelę, bet vis šis tas. Bet vis tiek mano nuomone to maža. Norėtųsi su apšiltinimu užlipti ant profilio aukščiau, bet vanduo iš tikrųjų yra didesnis priešas nei šaltis :(.
  Kokia būtų Jūsų nuomonė dėl šio mazgo į apšiltinimo?

  • Simonas Klezys

   Labas, Mintai, putplastį prie lango reikia glausti ne putplasčio klijais, ką aš padariau klaidingai vienam langui, bet per savaime išsiplečiančią juostą kuri leis jam vaikščioti ir sulaikys vėjo skverbtį per tarpą. dėl glaudimo prie popalanginio profilio tai tam yra išvedamos šlangelės o jungties vieta silikonuojama spec silikonu kurių dabar pilna ir tikrai geros kokybės bei ilgaamžių, kitas dalykas yra pietinėje pusėje kur stogas dengia langus 2m ir ten tiesioginio lietaus apskritai neturėtų būti, vienintelė drėgmė dėl susikondesavusios rasos. tai čia problemos apskritai mažai.

   • mintas

    gal galima pareklamuoti savaime išsiplečiančią juostą bei ja prakiaujančias įmones? Taip pat domina silikonų rūšys, kurias galima būtų pavadinti geros kokybės ir ilgaamžiškomis.

    Klausimas, ar šios juostos patikimai saugo langus nuo drėgmės patekimo į tarpą tarp profilio ir putplasčio? Tai kad juostos juda yra ir tam tikra problema, nes fasadiniai tinkai paprastai nėra labai tamprūs ir turėtų gana greitai susklinėti, o į atsiradusius plyšius gali rinktis vanduo.

    • Simonas Klezys

     na tarkim PENOSIL juostos langams ir silikonas nėra blogas. silikonai geri WURTH, įmonių yra begalės. o juosta dedama ne ant tinko ir jos užtinkuoti nelabai ir reikėtų ji yra laidi garui ir reikėtų leisti jai daryti.

 13. Mantas

  Sveiki,
  1. sakot 4GN1.0-20Ar-4-20Ar-4GN1.0 Ug – 0.5 o bet tai SKP rašo kad ir 4GN1.0 -16Ar-4-16Ar-4GN1.0 Ug – 0,5 ir visi kiti parametrai tokie patys, kodėl nedėjot siauresnio paketo?
  2. pasak SKP 4GNP -20Ar-4-20Ar-4GNP Ug -0,5 g-49 kodėl nedėjot su didesniu g? Dėl to, kad žiema GN1,0 dvigubai didesnis atspindėjimas?

  ps. PHPP skaičiuojant kad ir šiaurinius langus labiau susitaupo dedant Ug-0,6/g-63 negu Ug-0,5/g-37 nežinau kiek čia tiesos yra, nes man tai sunku patikėti….

 14. Mantas

  Dar karta perskaičiau kokius profilius naudojot ir išsižiojau, pasyviam namui aliuminis profilis kurio Uf max 1.6 W/m²K !!! O aš pergyvenu, kad pas mane bendras Uw – 0.77 gaunasi… Koks pas jus bendras Uw gavosi?

  • Simonas Klezys

   šiltas aliuminis 1.1 rėmo, bet jau yra ir su PH sertifikatais šiltesni profiliai. labai šilto neėmiau, nes turiu tikslą maksimaliai slėpti į apšiltinimą, dėl to būtent reikia langų su paslėpta varčia.

   • Mantas

    O ar aliuminio profily yra angos kondensatui? Jeigu nėra, tada nebus problemų ir apačios apklijuoti :) O kaip dėl paketo, kodėl 48 aš šiandien dar sužinojau kad dedant 40mm gaunasi storesnis profilis ties stiklo rėmeliu (kažkiek šilčiau), o 48 ir 40mm vis tiek tokia pati Ug. Taip išeitų, kad labiau apsimoka dėti 40mm paketą jeigu Ug toks pat kaip 48mm paketo.

   • Bangunamas

    Aliuminio langai praktiškai visomis techninėmis charakteristikomis yra geresni už PVC ar medį išskyrus vieną, esminę – šilumos laidumą. Nevarstomiems langams ši problema pilnai išsprendžiama ir galima pasiekti net geresnių rezultatų nei su PVC ar medžio rėmu.
    Tradiciniai Varstomi aliuminio langai yra didesnė ir iš esmės neišsprendžiama problema.
    Ją išspręsti galima tik praplatinant plastikinį ar kitą šiltą intarpą tarp išronės ir vidinės aliuminio rėmo dalies kaip tai padarė Superwindows
    http://www.jetsongreen.com/2012/05/twelve-glazing-insulated-glass-passivhaus-superwindows.html

    Langų rėmų šiltinimas putplasčiu žiemą turėtų pakelti išorinės lango rėmo pusės temperatūrą ir taip sumažinti šiluminius nuostolius per lango rėmą. Taip nutinka su PVC ar medžio langais, bet ne su aliuminiu.
    Viso rėmo paslėpti putplastyje negalima, o jeigu bent 1 mm aliuminio išlenda į lauką tai visa aliuminio konstrukcija atšąla iki lauko temperatūros, nes aliuminis yra ypač geras šilumos laidininkas.
    Jeigu papildomas apšiltinimas nepakelia išorinio aliuminio rėmo temperatūros tai jis kaip ir neturi prasmės. Ką namote šiuo klausimu?

    • Simonas Klezys

     galiu su tavimi sutikti bet tik iš dalies. taip, išorinė lango dalis atšalinės, bet ne taip staigiai kaip kad neapšiltinta, o plotas kuris atidavinės šilumą bus mažesnis. čia kaip ir skylė sienoje, jei skylė didelė oras išeina greitai, nes oras dar geresnis laidininkas, bet jei skylę sumažinsim tai ir nuostolius sumažinsim. dar vienas svarbus dalykas yra montavimo siūlės apsauga, čia taip pat yra šalčio tiltelis kurį reikia gerai izoliuoti ir šiltinimo užleidimas ant rėmo duos savo efektą.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>