kaminas

Paskutinis mūro štrichas – KAMINAS. Šioje vietoje man labai profesionaliai patarė ir padėjo UAB „Stiksas“ kuriuos pažystu dar nuo pirmojo namo statybos, kur jie statė mums židinį ir davė tokių patarimų, kurie tuo metu dar nebuvo populiarūs, o šiandien plačiai naudojami.
Taigi kaminas parinktas SHIEDEL nors pradžioje buvo galvojama apie TONA kaminus dėl jų plonesnės keramikos, bet kadangi TONA atstovai negalėjo mums pasiūlyti pilnos komplektacijos kamino rinkomės taip pat labai gerą SHIEDEL variantą. Kuom jis skiriasi nuo paprasto kamino statomo statistiniame lietuviškame name: tai THERMOSPLIT blokelis, kuris turi šiltą tarpinę ir statomas apšiltinimo sluoksnyje taip bent dalinai eliminuojant peršalimą per kamino blokelį ir „juška“ – taisyklingai turbūt – kamino sklendė, kuri bus uždaroma kuomet nenaudojamas židinys, taip sumažinant nesandarumą atsirandantį kamino šachtoje.
Renkantis kaminą siūlau būtinai pasikonsultuoti su specialistais, bei bent preliminariai žinoti koks bus ugniakuras, kad būtų galima parinkti tinkamą kamino diametrą.
Kiti svarbūs elementai užtikrinantys kokybišką židinio veikimą ir eliminuojantys jo trūkumus pasyvaus namo veikimui bus užtikrinti kompleksiškai sprendžiant židinį, pastarojo jau 2 variantus sukomplektavo tie patys UAB „Stiksas“, kuriais tikrai nuoširdžiai pasitikiu.

13 comments

 1. Vilius

  Kaminas – tai saukstas deguto , iki jo viskas taip saldziai atrode :)
  Ar zadi siltinti kamina zemiau stogo, ar pasitiki tuo s termosplit (norejau spit parasyt :) )?

  • Simonas Klezys

   tavo nusiteikimą mes žinome, Viliau, bet neįsivaizduoju savo namų be židinio, kaip tikras Lietuvis “Pagonis” :) kaminas šiltinsis į apačią, o tas thermo blokelis yra tik tam, kad šaltis neitu tiesiogiai per keramzitą, tikrai nemanau, kad jis turi tobulą varžą.

   • Vilius

    Na tai yra pati tikriausia auka groziui :-) naudos nulis, bet grozio – tikiuosi bus daug.
    As vis laukiu ir bijau, kai tu nebeapsiribosi zidiniu ir pradesi islaidaut KKK ir akumuliacinems… :-)

    • Simonas Klezys

     :) na, kaip groziui tai butu pernelyg didele auka, bet kai tas grozis duos ir naudos nemazai tai man jis priimtinas. kieto kuro katilo man nereikia, zidinys atliks jo funkcija, o akumuliacine talpa yra neisvengiama vien del saules kolektoriu normalaus veikimo

 2. AndriusS

  Vis sukau galva del ventiliacijos niekas nesneka, kad vietoje ventiliaciojos kamino galima butui naudoti zidinio kamina! jis turi jau sklene! Tik parupinti silto svaraus oro. tarkim pakastas vamzdis kuris pauodamas i kambarius savitakiu kuri aprupina istraukimo kaminas. Tai butu panasus i taip vadinama 3litru nama. Su sklendem sureguliuoti srauta taip, kad oras keistusi ne per daug ir ne per mazai. Zodziu trauka kamino turetu buti gera, kad pajegtu traukti per didele varza turinti padavima. Nebus didelio greicio maziau dulkiu maziau vamzdziu elektrinimosi. Darau namo rekonstrukcija taikausi ir isradineju.

 3. Andrius

  Moduliniai kaminai apačioje turi ventiliacijos groteles (vatai vedinti), ar vertinote/sprendėte kažkaip šią vietą atsižvelgiant į namo sandarumą?

  • Simonas Klezys

   būtų galima, bet neatrandu koks buvo komplektuotas. aš tiesiog kreipiausi į UAB Stiksas ir man viską sukomplektavo kaipreikia. senai su jais dirbu ir pasitikiu, taigi ar Rondo su priedais ar Absolut negaliu atsakyti. kiek žinau rondo neturi thermosplit blokelio, o jis reikalingas šalčio tilteliams per kaminą panaikinti, Absolut be abejo yra geresnis variantas ir mano komplektacija labiau atitinka jį.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>