stogas 2

Na ir dar vienas savaitgaliukas. Stogas virš svetainės, kuris kiek sudėtingesnis, nes yra tik dviejų atramų, o tai reiškia, kad gegnės stovės tik suremtos viena į kitą ir jas reikės sutvirtinti stygomis. Bet kadangi šalia buvo gudrusis kolega ir draugas Paulius tai visas darbas buvo lengvas ir ėjosi kaip iš pypkės. Prisitvirtinus kraštinę gegnę mes padarėme laikiną atramą ir sudėjome visas gegnes per vieną dieną. Sekmadieniui man liko tik susigrebėstuoti ir užtraukti celofaną.

Ir paskutinė stogo dalis virš garažo. Dar vienas savaitgalis ir gegnės užbaigtos. Ties garažu sunkiausia buvo pastatyti valminę (kampinę) gegnę, o visos kitos dėjosi labai paprastai, nes stogo viršuje padėjome IP dvitėją metalinę siją į kurią surėmėme gegnes. Iškarto bandau nuraminti galimas replikas – per siją peršalimo nebus, nes ji yra gegnių apačioje ir bus praktiškai patalpų viduje, o sienoje pasislėps apšiltinimo sluoksnyje.
Ir štai stogas jau su vainiku, kurį suorganizavo žmona.


Tai stogo medinei konstrukcijai su grebėstavimu išėjo trys savaitgaliai. Kadangi liko dar šiokių tokių galų, kuriuos galima būtų priskaičiuoti prie tų pačių darbų, tai galime skaičiuoti 4 savaitgalius, kurių vertė 8000lt. 

8 comments

 1. namukas

  Smagu matyti kaip patys kažką darote, tik norėtųsi matyti daugiau detalių ir paaiškinimo :)
  Sakykit, o kaip metalo siją pritvirtinot prie mūro? Ar ji tiesiog padėta ant plytų? Stogo dangą dar spėsit šiemet uždėt?

  • Simonas Klezys

   čia matyt neradau ką daugiau paaiškinti, man viskas atrodo taip elementaru :)
   metalinė sija padėta ant sienos ir apmūryta.
   stogo dangos ir sienų dangos šiemet tikrai nedėsiu, nes prieš tai reikia apšiltinti ir langus sumontuoti. dėl to ir dengiau viską celofanu.

   • namukas

    mano manymu jūsų sija laikys nemažas apkrovas, ant jų sukrautos sunkios gegnės ir finale dar dėsis sunki danga. tad jei sija tik padėta ant keraminių skylėtų plytų, kurios nelaiko apkrovos… dėl to ir paklausiau, nes mums prieš padedant metalo sijas, buvo išlieti betoniniais stori padai su “įinkaruotom” įdėtinėm metalo detalėm 2cm storio, ant jų buvo užkeltos ir privirintos sijos.
    tikriausiai jūs pasiskaičiavote visas apkrovas gerai ir žinote ką darote :) tik tiek

    • Simonas Klezys

     na, tai sijai tikrai netenka tokios jau dideles apkrovos, o vietoje betoninio pado pamūryta pilnavidure plyta. sutinku, konstruktoriai darydami idėtines detales ir tvirtindami metalą prie sijos sumažina įlinkius ir gali baudoti mažesnį profilį, bet tai tampa gana sudėtinga man kaip dar nedirbusiam suvirintoju :).
     jei įgrius stogas galėsiu paduoti save į teismą :D

 2. Mindaugas

  Ar nebuvo galima vietoj metalinių plokštelių/sijų, kurios kiek suprantu bus skirtos laikyti ir tvirtinti ventiliuojamam fasadui, į mūryti stiklo pluošto kronšteinus? Tokius kronšteinus naudoja langams tvirtinti. Sako, kad jie beveik eliminuoja šilumos tiltelius, tačiau yra pakankamai tvirti. Beje, gal ir langams geriau ne medinis rėmas, o minėti stiklo pluošto kronšteinai,

 3. Mantas

  Sveiki,
  renkuosi stogą ir neglaiu pasirinkti, pas mane irgi nebus vidinių laikančių sienų, 9m tarp sienų. Galvoju apie santvaras tik nežinau ar vietoj montuoti ar užsakyti fabrike. Koks pas jus stogo plotas ir kokią medieną naudojot? Kaip suprantu viską darėt patys ir visas malonumas su grebėstais atsėjo 8KLt.
  Ačiū

  • Simonas Klezys

   Mantai, pas mane yra vidinės laikančios sienos o didžiausias tarpatramis tik 6m. o stogui sutaupiau 8t, o ne išleidau.
   jei gali sau leisti tai santvaras užsakyk fabrike, vietoje nesigaus taip gražiai, o žaidimo bus daug.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>