stogas 1

Dar nebaigus mūro pradėjau galvoti apie stogą. Esmė tame, kad keraminių plytų negalima palikti atvirų per žiemą. Taigi užsisakiau medieną, iškarto mirkytą antiseptiko vonioje, kad nereikėtų brūžinti teptuku. Pasidairiau stogininkų, galvojau pradžiai man tegu gegnes sudeda, tuomet aš galėsiu šiltinti per žiemą. Bet kur tau, tokios kainos, stogininkai turėtų būti milijonieriai tiek imdami, man už visų gegnių sudėjimą užsiprašė tiek, kiek man kainuos viso namo mūro darbai, o darbų apimtys tikrai ne adekvačios. Kaip visada aš pabūsiu skūpus ir išmėginsiu jėgas stogdengio profesijoje, o kodėl gi ne, jei statybininkai sugeba suprojektuoti namus tai kodėl aš negaliu jų statyti? :D
Tai štai pirmasis savaitgalis. Penktadieni išeinu gerti alaus su draugais ir jų gražiai paprašau pagalbos užkeliant murlotus ir gegnes (didelis ačiū kolegoms ir labai geriems draugams PAULIUI ir AUDRIUI). Šeštadienį nuo ryto pradedu matuoti ir atsižymėti šankerių vietas murlote kuris bus statomas per vidurį sienos. Pažymėtose vietos gręžiu skyles. Nors šankeris yra 12mm storio, skylę gręžiu 16mm, nes tiksliai atmatuoti yra neįmanoma, o toks diametro skirtumas neturės įtakos konstrukcijai. Neužilgo pasirodo Paulius ir mes užkeliam murlotus ant sienų. Pagal namie išpjautą gegnės šabloną išsipjauname vienos pusės pirmą gegnę ir ją užkeliam ant stogo, tuomet antrą, kitame stogo gale (tas kitas galas yra viduryje stogo, nes toliau nėra galimybės dėti dėl nebaigto mūro). Tarp gegnių viršuje ir apačioje ištempiam šniūrą, pamatuojam aukščius. Pirmų gegnių uždėjimas trunka ilgiausiai nes nuo jų priklauso tolimesnė eiga ir tikslumas. Pagal tuos šniūrus dedam sekančias gegnes.Gegnes prie murloto pritvirtinom metaliniais kampais ir rievėtomis vinimis.
Sekančią dieną nuo ryto susikaliau vieną juostą grebėstų, kad būtų galima prieiti prie gegnių viršaus. Nusipjoviau kelių gegnių galus ir pagal šabloną pasiruošiau kitos pusės gegnę.

Nespėjus visko galutinai pasiruošti atvažiavo Audrius ir kartu sukėlėme kelias kitos pusės gegnes kurias tarpusavy sujungėm metalinėmis plokštelėmis ir rievėtomis vinimis, o prie murloto metaliniais kampais. Deja mus užpuolė labai nemalonus lietus ir nutarėm pabaigti kokį vakarą. Taigi ištaikius gražią dieną aš nuvažiavau ir susigrebėstavau likusį šiaurinį stogą, bei nupjoviau gegnių galus.


Vakare atvažiavo Audrius ir mes per porą valandų sukėlėme likusias gegnes. Taip, galima sakyti per savaitgalį, buvo sudėta 1/3 stogo gegnių. Dar vienas savaitgalis susivalgė, kuomet galutinai sutvirtinau jau padarytą stogo dalį, susigrebėstavau ir uždengiau laikiną dangą – 200mk celofaną.

18 comments

 1. Vilius

  Graudu, kai tokios aukštos kvalifikacijos specas turi dirbti 5 klases baigusio darbą…bet tokios LT realijos. Ir dar baisiau, kai toks darbas trukdo alaus gėrimui :) juk jei ne gegnės tikrai dar po porą bokalų penktadienio vakare būtumėt įvertę :)
  Teko ne kartą gegnes statyt, nieko ten sudėtingo kai stogas vienšlaitis ar dvišlaitis, truput sudėtingiau kai stogas su “vykruntasais”. Liuks kad pavyko! Šaunuoliai, nors imk ir išgekt už jus alaus – juk jūs tai negalite? :)

  • Simonas Klezys

   :D na taip, Viliau, graudu, bet tuo pačiu džiugu mokėti ir daryti tai, ką mūsų tėvai sugebėdavo daryti patys. be to, statybininkai man nebegalės aiškinti kas įmanoma padaryti ir kas ne. alaus gėrimui tas labai nekliudė, tai viena iš ritualo dalių :D o gegnių dėjimas tikrai ne stebuklas kaip ir visą kitą statybose

 2. Raituzas

  Sveiki,Simonai, šauniai stogas Jūsų dygsta. Džiugu, kad yra architektas, kuris ne tik projektuoja ant popieriaus, bet ir realiai moka ir nebijo išbandyti statybų džiaugsmą.
  Savojo keturšlaičio stogo tikrai nebūčiau drįsęs daryti pats, nors vien už stogo darbus stogdengiai užsiprašė tikrai nemažą sumą.

 3. namukas

  Kokiu tikslu tie gegnių galai taip smarkiai įpjauti ir kokiu atstumu gegnes dėjot, nuotraukoje gan dideli tarpai tarp gegnių matomi.. Difuzinės ar kitos plėvelės nenaudosit, kad jau sugrėbestavot, ar čia tik laikinas grebėstavimas?

 4. namukas

  beje, gegnes priglaudėte prie pat išorinės sienos, kaip tą vietą apšiltinti ruošiatės? bet gal čia tik nuotraukose taip matosi, kad priglausta?

 5. JurgaZ

  labas, Simuk! šaunus namas kyla! skaitinėjau apie lietuviškus pasyvius ir va ką radau! :) sėkmės! ir linkėjimai!

 6. namukas

  mūro ir stogo įrengimo darbai negali būti lyginami pagal jų sudėtingumą ir preciziką, tad ir kainų ir tam skirto laiko prasme stogo darbai turėtų daugiau kainuoti, čia tikrai daugiau skaičiavimų ir sumanumo reikalaujantis darbas.
  Pvz. mums namą išmūrijo, perdangą sudėjo ir sijas sukėlė per 1 mėnesį, tuo tarpu stogas pilnai uždengtas buvo tik per 2 mėn., pinigais maždaug gavosi apylygiai.

  • Simonas Klezys

   matai, jei kalbam apie visą stogą, tuomet sutinku, bet mano įvardinta kaina buvo tik už medinio karkaso surinkimą, o stogas tikrai nesudėtingas ir lipti aukštai nereikia, pas mane tik 1 aukštas.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>