grindų betonavimas

Išaušo graži saulėta, bet nekaršta ir be lietaus diena. Betonuoti pamatus lauke yra gana sudėtinga, jei bus per karšta betonas greitai džius ir bus labai sunku išlyginti, jeigu lis, tuomet vanduo gali sugadinti patį betoną jį išplaudamas, dėl to mes laukėme būtent šiandienos.

Pirmiausia į sklypą atvažiavo betono siurblys ir gal 10 darbininkų, kas atrodė išties įspūdingai. Lazeriniu nivelyru jie perėjo ir pasižiūrėjo aukščius ir galimus nukrypimus. Tuo metu siurblys pasiruošė darbui ir viena po kitos pradėjo važiuoti 10m³ betono kriaušės. Po truputį vieni žmonės užpylinėjo betoną, kiti su liniuote lygino, o vienas su nivelyru nužyminėjo aukščius.
Užpylus betonu visą pamatą dalis darbininkų išvažiavo, o pora liko dirbti su lėkštėm ir užtryninėti betoną. Garažo grindis užtrynėm ypač lygiai ir pabarstėm mastertop kietikliu, taigi garažo grindys bus ne tik kaip juodgrindės, bet ir kaip švarios grindys. Baigus darbą, kaip pagal užsakyma praėjo lengvas lietutis ir už mus atliko betono drėkinimo darbą. Betonas pilnai išdžiūsta ir įgauna galutines savo darbines savybes per 28 paras, tiek laiko reikėtų stengtis pilnai neapkrauti plokštės.

26 comments

 1. Gytis

  Gražiai atrodo … jeigu aš dabar vėl pradėčiau statybas tai irgi nesiterlinčiau su poliais, o daryčiau plokštę …

 2. narvid

  sveikas
  atrodo super. gal gali pasidalint kokia vien betonavimo su užtrinimu darbo kaina m2 ir kas dirbo. jei nenori viešint gal bent į pašta. ir koks ligumo tikslumas, ar jau galėsi klot galutinia danga be išliginamujų.
  ačiū

  • Simonas Klezys

   labas, betonavimas su betonu kainavo apie 60-70lt/m², o dirbo labai rimta chebra kuri siaip tokiu mazu objektu nebetonuoja, tikslumas apie 5mm per 6m ploti tai ir tai tik vienoje vietoje pagal balas ziurint, tai danga drasiai galima deti be jokiu islygianuju sluoksniu.

 3. Tadas

  Gerai, kai galima sau leist pasikliaut specialistais ir palikti jiems atlikti savo darbą, pvz., grindų betonavimą, nors aišku pačiam nusimanyt irgi neprošal.

 4. Egis

  Sveiki, o kaip su kysanciais nuoteku vamzdziais po to daroma – paprasciausiai nupjaunama iki reikiamo aukscio ir dedama “sujungimo” mova kad galetu imauti i vidu reikalinga vamzdi ir nuvesti iki reikiamo “tasko” ? Ar tie pastikiniai nuoteku vamzdziai turi laisvuma ir po to juos istraukus patrumpinam apacia iki reikiamo aukscio ir ikisam atgal bei sonus uzsandarinam putplascio klijais ? Klausiu del to nes nuoteku vamzdziai ties grindu lygmeniu dazniausiai uzsibaigia jungtimi, o cia nupjovus tos jugties su guminiu sandarinimo ziedu kaip ir nebelieka.

  • Simonas Klezys

   geriau taikyti, kad vamzdžio viršus būtų lygiai su betonu, tuomet nereikės pjauti, bet jei jau yra baimė nepataikyti, tuomet prieš betonuojant reikėtų vamzdį apsukti putplasčiu ar kita medžiaga kuri paliktų laisvumo aplink vamzdį. kitas variantas jei taikote, kad jis išlystų sienoje, tuomet sujungimus galima daryti mūre, iškišimas grindyse gal daugiau aktualu klozetams.

 5. Giedrius

  Simonai, noriu paklausti Jūsų patarimo, tiksliau sakant net ne patarimo, o tiesiog komentaro.
  Labai domiuosi plokštuminiais pamatais. Kaina manau negąsdina, juk momentiškai investavęs ir gauni daug. Galvą suku dėl tokių, gal ir kiek juokingų klausimų.
  1. Ar įrengus šio tipo pamatus jie gali žiemoti per žiemą? Ta prasme kaip tradiciniai plokštuminiai, poliniai. Ar visgi padarius plokštuminius pamatus iš karto būtina kelti sienas ir atitinkamai stogą?
  2. Šis klausimas kažkiek išplaukia iš pirmo. Padarius plokštuminius pamatus išorėje lieka išvestų komunikacijų vamzdžiai/laidai. Vėlgi kažkaip vis man logika pataria, kad verta iš karto statyti ir „uždaryti“ dėžutę, mat jeigu kokie vandalai piktadariai sugalvos kažkaip pažeisti pamatų išorėje esančius vamzdžius/laidus, paskui situacijos atitaisymas gali būti neįmanomas arba labai brangus. Gal čia tiesiog mano paranoja  Ar yra prasmės mano dvejonės šiuo klausimu? Tikiuosi gerai suformulavau 
  Dėkoju.

  • Simonas Klezys

   Labas, Giedriau,
   plokštuminiai pamatai jau nebėra panacėja, mes jų praktiškai nebedarome dėl jų sudėtingo įrengimo. Turime sprendimų kaip paprastai ir 100% panaikinti šilumos tiltelį nuo juostinių pamatų, o tai gerokai supaprastina daugelį dalykų statybos eigoje. Taip pat, perspėju, kad plokštuminiai pamatai turi labai erzinantį vibracijos (garso) rezonanso reiškinį, kuris bent mane gyvenime labai nepatinka (jei teko gyventi tarybiniam blokiniam daugiabutyje tikrai suprasite apie ką aš kalbu). tačiau jei vis gi nusprendėte daryti plokštuminius pamatus, tuomet atsakydamas į jūsų klausimus pasakysiu, kad palikti juos žiemai tikrai galima jei jie gerai įrengti. šaltis negali jų kilnoti nes po apačia turi būti geras drenuojantis pagrindas. dėl komunikacijų taip, tai viena iš didžiausių šių pamatų problemų, bet dar negirdėjau, kad vandalai eitų gadinti kyšančių komunikacijų…

 6. Artūras

  Sveiki,
  gal dar kokių plokštuminio pamato trūkumų ar erzinančių dalykų pastebėjote, kaip vartotojas?

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>