pagrindo pamatui paruošimas

Tam prireikė lazerinio rotacinio nivelyro, kurį galima išsinuomoti, ilgo metalinio stačiakampio profilio ir vibroplokštės.
Lazerinis nivelyras viename aukštyje piešia brūkšnį. Su paprastu lazeriniu gulsčiuku mes nematysime spindulio lauke, o nuomojami turi pultelius, kurie reaguoja į lazerį ir duoda signalą kai jį pagauna. Taigi, ant štatyvo pasistatome nivelyrą ir nuo turimo atskaitos taško (aš šį tašką užsirašiau kai darė toponuotrauką – ant įkalto medinio kuoliuko pažymėjau jo viršaus altitudę) pamatuojame kokiame aukštyje yra lazerio brūkšnys ir nustatome reikiamą aukštį pamato pagrindui (jei kas suprato tai gerai).
Pagrindus ruošiam pagal konstruktoriaus projektą. Mano atveju stebuklų nenumatyta, žvyro pagrindas apie 40cm. Sluoksnį klojam per porą kartų, su minikrautuvu išvežiojame pirmąjį žvyro sluoksnį ir jį sutrombuojame su vibroplokšte. Dengiame antrą sluoksnį ir sutrombuojame. Su metaliniu strypu išlyginame pagrindą, perteklių nuimam, o duobes užpilame žvyru ir vėl sutrombuojame.
Pagrindas paruoštas. Labai sveika jei iki putplasčio klojimo gerai palytų, lietus labai gerai sutankina gruntą.

17 comments

 1. Pamatas

  Sveiki, kiek gerai paruoštas pagrindas galima pasimatuoti su dinaminiu štampu, nėra labai brangi paslauga,ir sulyginti su projekto reikalavimu,

 2. Igoris

  Simonai, o kodėl namo perimetro drenažo nedariai ruošdamas pagrindą pamatui, o jau kai pamatas buvo užlietas betonu? Čia kažkokie technologiniai niuansai ar tiesiog drenažo poreikis tik vėliau atsirado?

  • Simonas Klezys

   čia, Igori, yra labai slapta mintis, taip darau, kad niekas nesuprastu ir kiltų daug klausimų. :) nemanau, kad šiems darbams yra reikalingas eiliškumas, nes jie tarpusavy nesusiję.

   • Igoris

    Tiesiog man atrodo paprasčiau suguldyti drenažo vamzdžius kai ruošiamas pagrindas, prieš užpilant žvyru. Tada nereikės vėliau atkasinėti, kad sudėtum vamzdžius. Ar aš neteisus?

    • Vilius

     Teisus bet jei peržvelgtum postų seką suprastum kodėl šitaip darė :)
     Aišku normaliomis sąlygomis drenažas turėtų gulti prieš pasluoksnį, kietame grunte padaryti nuolydžiai išliks kiek bevibruotum pasluoksnį.

     • Simonas Klezys

      nežinau kaip pas tave, Viliau, bet man gavosi taip, kad paruošta plokštuma pamatui buvo platesnė į visas puses, o tai tas pats pasluoksnis. nepadarius pamatų kiek sunku išlaikyti normalius atstumus nuo jų, be to toje pačioje tranšėjoje sudėta ir lietaus kanalizacija nuo stogų, žodžiu man taip buvo paprasčiau.

 3. Martynas

  Sveiki, Simai. Koks pas jus buvo gruntas pamatui? Ar grunto paruošimo darbai daug kainavo?

  • Simonas Klezys

   Labas, Martynai, pas mane buvo grynas moliukas. paruošimas tai apie 5mašinas žvyro po 600lt ir vibro plokštė kelis kartus nuomota + bobcatas žvyro iš vežiojimui ir išlyginimui. dar galima priskaičiuoti lazerinio nivelyro nuoma. tai susumavus gauvosi apie 4-5000lt, tiksliai dabar nepasakysiu. darbas mano paties neskaičiuotas.

 4. pamatai

  Labai geras postas! Įkvepia darbams! Pradėjau ruošti savo namo projektą. Domiuosi įvairiais pamatų tipais. Gal kas yra daręs pamatus su HAUS betono blokeliais? Skamba labai įtikinamai, kad tereikia tik sudėlioti kaip ledo, įpilti betono, armatūros ir pamatą turi.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>