Statybos leidimas

Viskas vyko greitai, nes buvo paruoštas projektas ir sudėliota derinimo eiga.
Tik nusipirkus sklypą, tą pačią dieną nubėgau į registrų centrą ir užregistravau pirkinį bei išėmiau pažymėjimą. Gavęs pažymėjimą per tą pačia dieną užsakiau visas projektavimo sąlygas: savivaldybėje – architektūrinės sąlygos,- tam reikia žinoti ką planuojate statyti, vietoje jums išduos prašymo formą, kurioje užpildysite savo duomenis ir būsimo pastato duomenis, pridėsite registrų centro pažymėjimo kopiją ir sklypo planą, bei jei turite sutuoktinį iškarto pasirūpinkite jo raštišku, laisvos formos sutikimu, kad statybą leidžiantys dokumentai bus išimami vieno vardu (statytojas pagal LR įstatymus gali būti tik vienas asmuo), šio sutikimo reikės ir priduodant projektą derinimams. Taip pat reikia išimti vandenų (mano atveju Vilniaus Vandenų) technines sąlygas ir LESTO technines sąlygas, bei kitų tinklų prie kurių norėsite jungtis. Čia jums reikės užpildyti prašymus ir pateikti tuos pačius dokumentus išskyrus sutuoktinio sutikimą.
Sąlygos užsakytos, kol jos bus išduotos turime apytiksliai 20 d.d. Kažkas išduoda greičiau, bet ne Vilniaus savivaldybė, deja. Per tą laiką pasidarome toponuotrauką. Paminėsiu tai, kad prieš užsakant toponuotrauką reikia prognozuoti kiek jos reikės, nes tinklų prijungimas gali būti toliau nuo sklypo, tarkim LESTO gali duoti daryti projektą nuo transformatorinės esančios už 200m ar panašiai, tiek ir toponuotraukos jums reikės. Jei neskubate su derinimais, tuomet logiškiau yra laukti techninių sąlygų.
LESTO ir Vilniaus Vandenys išdavė sąlygas anksčiau nei savivaldybė, tai aš nieko nelaukdamas užsakau inžinerines dalis (lauko tinklų projektus).
Kai jau turiu šiuos projektėlius gaunu ir savivaldybės sąlygas. Sukomplektuoju bylą derinimams. Kadangi lauko tinklai patenka į gatvės raudonąsias linijas, projektą reikia derinti su miesto ūkio ir transporto departamentu, kuris dėl nežinomų priežasčių nederina per infostatybą. Taip pat iki projektas sukeliamas derinimams reikia susimokėti žyminį mokestį kuris yra 250lt už statybą leidžiančio dokumento išdavimą.
Kai jau viską turiu, galiu suformuoti kompiuterinius failus ir juos pasirašyti. Ir sulaukęs 23 valandos vakaro kai atsilaisvina infostatybos (www.planuojustatyti.lt) serveris bandau sukelti projektą. Projektą turi sukėlinėti statytojas, bet jei norite, kad šį darbą jums atliktų projektuotojas, tuomet turėsite jį notariškai įgalioti tai padaryti. Aptarkite tai su savo projektuotoju ir išlanksto pasirūpinkite įgaliojimais.
Infostatyboje užpildomi visi reikiami laukai, tai nėra labai sudėtinga. Sukeliami projekto failai, kurie turi būti paruošti vadovaujantis STR1.07.01:2010 – statybą leidžiantys dokumentai, visi failai turi būti pasirašyti elektroniniu parašu arba nuskenuoti pasirašyti brėžiniai. Taip pat reikia įkelti sutuoktinio sutikimą bei įgaliojimą jei projektą įkėlinėja ne statytojas (tiesiog nuskenuoti lapus). Dar jums reikės įkelti banko patvirtintą išrašą apie sumokėtą žyminį mokestį.
Pagal įstatymus per 3d.d. turi būti patikrina ar sukelti visi dokumentai, ar jie pasirašyti, taigi po kelių dienų pasitikrinkite, ar neatmetė projekto. Jeigu atmetė, tuomet papildykite pagal pateiktas pastabas ir kelkite iš naujo. Jei patvirtino, tuomet per 20d.d. bus derinama su kitomis institucijomis, kurios gaus projektą automatiškai ir teiks savo pastabas ar pritarimus. Jeigu viskas gerai, tuomet dar po 10 d.d. gausite statybą leidžiančius dokumentus.
Va taip va vyksta projekto derinimas.

12 comments

 1. Daiva

  Džiugu, kad ganėtinai detaliai aprašote kiekvieną etapą, nes tai, nestačiusiam savo namo, yra be galo smalsu ir įdomu.
  Tikiuosi niekas neužstrigs ir toliau galėsim grožėtis kylančiu namu :)

 2. Statau sodyba

  Kažkaip viskas labai nuostabiai greitai pas jus :) Mano architektas nunešė i Vilniaus rajono savivaldybę projektą liepos 31 dieną, tai iki šios dienos nėra sukelta į infostatybą, nes keli valdininkai reikalauja, kad būtų pradžioje suderinta jų kabinetuose. Jie tiesiog be tokio asmeninio derinimo atmestų projektą infostatyboje automatiškai… Visų pirma užėmė laiko, aiškinantis, kokia toj savivaldybėj tvarka apskritai, tuomet derinimas kabinetuose, tuomet tik architektas prisiminė, kad reikia notariško įgaliojimo jeigu kelia jis, nors kiek teko skaityti, tai pati savivaldybė turėtų įkelti projektą į infostatybą dviejų dienų bėgyje. Pliusas kai įkeli pats – tai matai eigą ir galbūt dėl to bent jau žinioje būti… Na bet iš tiesų juokingai atrodo, kad paruošto projekto negali pradėti derinti vo ne mėnesį dėl savivaldybių “subtilybių”, ypač kai tas laikas toks brangus – vasara ir rudens pradžia. Daug kas “guodžia”, kad leidimo neturėsiu šiemet, nors pagal tvarką viskas turi įvykti per 20 dienų. Pagyvensim – pažiūrėsim…

  • Simonas Klezys

   užuojauta tiems kas susidūrė su Vilniaus rajono savivaldybe. Tai atskira respublika su savais įstatymais ir sava tvarka. Ir manau nepykit ant architekto, o užjauskit ir palaikykit šią sunkią akimirką, ši savivaldybė moka nervus ištampyti.

 3. Mindaugas

  O tai ant kito sklypo statysi tą patį namą? Ar bus kažkokių korekcijų? Kaip su pasaulio šalis, atstumais iki kaimynų, kitų pastatų, medžių ir t.t.

  • Simonas Klezys

   jei turima omeny tai, kad mes pakeitėme statybos vieta tai aš rašiau, sklypas idealiai tinka anksčiau parengtam projektui, visi atstumai išlaikomi, korekcija itk veidrodinis plano apvertimas, nes įvažiavimas į sklypa ne iš vakarų, o iš rytų pusės.

 4. Mindaugas

  Sveiki, jei ne paslaptis, kiek Jums pamato projektas kainavo? Ir dar ar pamata planavote iskarto patys daryti, o gal domejotes galimybe samdyti kokia nors imone Jums juos padaryti???

  • Simonas Klezys

   ne paslaptis, Mindaugai, 600lt, bet tai tik skaiciavimai, nes brezinius as pasidariau pats. Galimybe samdyti firma svarsciau labai intensyviai, bet imti betko is gatves nenorejau, o tie i kuriuos kreipiausi pagalbos buvo arba uzimti arba atsisake eksperimentuoti naujovemis, specializuotos plokstuminiu pamatu kompanijos man pasirode brangokos, juolab, kad ju samatoje net konstruktyvas brangiau kainuoja nei pas gera konstruktoriu nuejus, mano samatoje buvo 1500lt.

 5. Opanki

  bet yra laikotarpis per kuri atmestas projekto prasymas nekoreguojamas ir netaisomas yra pasalinamas is sistemos ?

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>