lietaus vandens panaudojimo sistema

Čia galite mane kritikuoti, nes tai tikrai neatsiperkantis finansiškai sprendimas. Lietuvoje nėra vandens problemos ir jis kol kas nėra brangus, bet mano tikslas pastačius namą panaudoti kuo daugiau pasyvios energijos ir taip sumažinti mėnesines išlaidas eksploatacijos metu.
Sugalvojęs daryti lietaus vandens panaudojimo sistemą dairiausi vandens talpyklos, kurią galėčiau užkasti ir buvau radęs keletą variantų, bet netyčia Litexpo parodoje užkliuvau už jau gatavo produkto – firmos ENEKA sukomplektuotos sistemos RAINY‘S. Suskaičiavus saviveiklinės ir jų siūlomos sistemos kainą pabrangimas nepasirodė tiek didelis, kad vertėtų kombinuoti saviveiklinį įrenginį.
Beje šią sistemą sukūrė ir rinkoje paleido tik praeitais metais, tai pakankamai šviežias produktas.

Lietaus vandens panaudojimas iš esmės yra labai paprastas. Vanduo nuo stogo ir galimai iš drenažo subėga į vandens talpyklą, prieš tai perbėgdamas per tinklinį filtrą, kuris sulaiko stambias šiukšles (pvz. lapus). Talpykloje panardintas siurblys su plūde ir automatika, įsijungia kai krenta slėgis vamzdyne t.y. paleidžiamas vanduo sistemoje. Lietaus vanduo puikiai gali būti panaudotas skalbimo mašinose, visgi tai minkštas vanduo, kuris tinkamesnis ne tik buitinei technikai, bet ir skalbimo kokybei. Taip pat puikiai tinka teritorijos laistymui (privalumų net nevardinsiu) ir visiškai be problemų tinka klozeto bakeliams, kur išnaudojame pakankamai nemažą procentą vandens.
Talpykla nupirkta, duobė iškasta. Laukiam kol atvažiuos.

12 comments

 1. irka

  Sveiki, radau įvairios propagandinės info apie RAINY’S, o kainos naršant nepavyksta rasti. Gal galėtumėte pasidalinti?

  • Simonas Klezys

   įdomu kokia ta propagandinė informacija, nes kiek žinau tai jie šiais metais ne taip daug pardavė šių sistemų, o aš buvau apskritai antras kuris pirko. kaina labai priklauso nuo talpos dydžio, tai dėl tikslumo siūlyčiau pasiskambinti tiesiai į Eneką ir sužinoti labai tiksliai.

 2. audrius333

  Sveikas,Simonai.man labai aktuali tema lietaus panaudojimas buiciai.jei ne paslpatis,kokia sitos sistemos kaina?
  antras klausimas butu del visokios gyvasties kaupimosi toje backoje.kaip sis klausimas sprendziamas.suprantama,vanduo butu pusiau toks pratekantis pagal schema,bet vistiek,kazkoks tai kiekis nusistoves…

  • Simonas Klezys

   Labas, Andriau, lietaus panaudojimo sistemos kaina labai priklauso nuo talpos dydžio ir įkasimo gylio. man ji atsiėjo beveik 10t. dėl gyvasties kaupimosi negaliu atsakyti, jos yra visur, bet čio vandens aš gerti nesiruošiu tai nemanau, kad ji pakenks skalbimo mašinai, tualeto bakeliui ar automobilio kėbului, o laistymui t ai dar ir naudinga gali būti.

 3. audrius333

  supratau.dekui uz info.manau daugoka.bet ir pats minejai,atsiperkamumo jokio tikriausiai.o sioje sistemoje yra koks integruotas filtras,ar pats galvoji statyti jau kur nors patalpoje?

  • Simonas Klezys

   nepigu, as irgi tikejausi pigiau issisukti. del atsiperkamumo sunku prognozuoti, nes vandens kainos kyla. filtras yra tik stambioms nuosedoms (lapams), kadangi as jo negersiu, tai papildomai filtruoti negalvoju.

 4. ramas

  Rainys norejau ir as jdiegti. Bet tikrai logikos sistemoje nera!!! jei baigiasi lietaus vanduo talpoje , tai talpa pildo miesto vandeniu, kokia ekonomija??? gera vandeni leisti i talpa, ir poto is talpos naudoti kaip lietaus vandeni ir + papildomos elektros sanaudos siurbliui. Dar minusas e.l. siurblys talpoje. Vertas demesio pasirinkimas tai Grundfos RMQ A, nepalyginmai rimtesnis dalykas.

  • Simonas Klezys

   na taip, turi niuansu tas Rainys, bet tokiems atvejams kai baigiasi vanduo talpoje visada galima padaryti rankini apejima viduje. tikiu, kad tas vanduo nesibaigines taip dazanai, cia numatytia itin ilgos sausros atveju. griundfos gal ir gudresnė sistema, nesiginčyju, klausimas ar įperkama tik.

 5. ramas

  Grundfos visos funkcijos+galingiausias, RMQ 3-45 A kaina 5380, jei imant maziau funkciju, silpnesni ( pvz nera daugiau 30d. nenaudojamo vandens issiurbimo, lygio indikacija LED, papildomo slegio kelimo siurblio vadymo be situ pilnai galima apsieiti ) tai kaina apie 4100. Lietaus surinkimo sulinys 4,3 m3 + vamzdziai, atbulinis voztuvas kainavo apie 1400lt.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>