sklypo formavimas

Pirmas darbas, kurį darome, tai suformuojame sklypą. Kadangi teritorija yra įdubusi (šiaurinėje pusėje reljefas kyla) turim dvi galimybes: įleisti namo šiaurinę sieną į žemę ir taip pagerinti šiluminę izoliaciją, arba pakelti sklypą. Pirmasis būdas yra labai geras, bet sklypas yra gana siauras ir neaiškus perspektyvinis užstatymas pietinėje pusėje. Negaliu prognozuoti šešėlio dėl to renkuosi sklypo pakėlimą. Tokiu būdu išlošiu apie 1.5m aukščio ir sumažinu tikimybę, kad perspektyvinis užstatymas uždengs žemą pietinę saulę žiemos metu.
Kadangi kaimyninis sklypas turėjo aiškų žemės perteklių, suderinęs su savininku, pervežiau tas žemes savo pusėn ir iš akies išlyginau sklypo teritoriją.
Pasikvietęs geodezininką padariau esamos teritorijos toponuotrauką ir įsikaliau metalinius kuoliukus sklypo kampuose (riboženklius) pagal tikslias koordinates. Pasirodo žingsniais matuodamas suklydau apie metrą. Toponuotraukoje pasirodė ir teritorijos lyginimo nukrypimai, viename sklypo gale reljefas buvo apie 40cm aukščiau.
Sekantis sklypo niveliavimas su išnuomoto iš CRAMO lazeriniu rotaciniu nivelyru.
Tai nėra labai sudėtinga, pastačius nivelyrą sklypo viduryje jis pats išsilygina ir sukasi aplink savo ašį piešdamas lazerį. Kadangi žinau gatvėje esančių šulinių dangčių altitudes tai pagal juos pradėjau žymėti aukščius. Ant įkaltų metalinių stulpų raudonais dažais pasižymėjau projekte nustatytą ±0,00 altitudę.
Stulpus įsikaliau 50cm aplink namo išorinę sieną, pažymėjau žemės šilumokaičio vietą ir lietaus vandens talpyklos vietą. Sekančiu traktoriaus vizitu palei šiuos stulpus suformuosiu reikiamus aukščius t.y. po pamatu pilamo žvyro apatinę altitudę, būsimo kiemo žemės viršutinę altitudę, žemės šilumokaičio dubę ir pan.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>