maketas

Demo statybos – maketas. Nepelnytai nuvertintas ir pamirštas, bet tai labai geras būdas pamatyti ir pajausti būsimąjį savo būstą.9 comments

 1. Mintas

  O ar ne paprasčiau būtų modelį susikurti su kompiuterinių, tam pritaikytų programų pagalba?

  Tikrai labai krupštus ir gražus darbas. Man mano modeliukas gavosi ženkliai paprastesnis :)

  • Simonas Klezys

   paprasčiau, bet efektas ne taspats. vizualiazacija vienais atvejais yra geriau, kai nori rasti spalvinį variantą, bet tikrai ne tūrio paieškose. neįsivaizduoju projektavimo be maketavimo.

 2. Dinalva

  Pora pastabų:1. Lietuvoje per mažai saulės šviesos, kad saulės beotrijas pilnai aprūpintų namą elektros energija. Jei dar ir šildyti norima elektra, tai visai nerealu. O šalyse į šiaurę nuo Lietuvos juo labiau. Taip kad čia nebent svajonės apie daug efektyvesnes ateities saulės baterijas.2. Jei namas bando būti pasyvios energijos , t.y. nenaudoti energijos resursų iš šalies arba naudoti juos minimaliai, tai visos tos konsolės yra absoliučiai nelogiškos jos didina lauko paviršių plotą, todėl didėja šilumos nuostoliai, kaip, beje, ir per didžiulius langus. Pati namo statyba nuo to irgi brangsta..3. Namas man, kaip architektui, atrodo labiau gražus negu ekonomiškas. Aišku, norėtųsi, kad ateityje šios savybės būtų suderintos. Bet šios dienos technologijoms šis namas per daug švaistosi grožiui.

  • Simonas Klezys

   idomios pastabos :)
   1. lietuvoje saules yra pakankamai, kad gaminti elektros energija, bet ja ekonomiskiau parduoti i elektros tinklus o ne naudoti namo poreikiams, nes tuomet atsiranda labai brangus akumuliatoriai. siulau suipazinti su saules energijos panaudojimo subtilybemis.
   2. kur tos konsoles? ar stogelis kuris neturi nieko bendro su vidaus erdvemis? cia klaidinga nuomone, sprendiniai visikai nedidina isorinio apsiltinimo apvalkalo ploto. o butent langai yra ta vieta per kuria mes gauname PASYVIA saules energija, pasyvus namas tuo ir skiriasi nuo taupaus namo, kad ne tik issaugo energija savyje bet ir panaudoja pasyvia (nemokama) energija taip mazinant poreikius.
   3. dziugu, kad tamstai kolegai architektui patinka architekturine israiska ir dar labiau dziugu, kad butent siame projekte yra suderintos visos pasyvaus namo savybes ir architekturinis ivaizdis ;)

  • Vilius

   Aš gal replikuosiu į punktą Nr.3: Kas yra ekonomiškas namas – tas, kuriam pastatyti reikia mažiau lėšų, ar tas, kurio energetinės sąnaudos yra mažos? Jei galvoje turėta nepigiausias statybos būdas – taip, jei Simonas būtų projektavęs kvadratinę “špokinyčią” su idealiausiu grindų ir atitvarų plotų santykiu namo statyba kainuotų ženkliai pigiau, bet kur tada architektūra, kur grožis, estetika? Kaip architekto namui – tai tiesiog nedovanotina. Nors ir brangiau statybos atsieis, bet tai bus įrodymas, kad net gražus pastatas gali būti pasyviu. Palaikau Simoną.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>