langai

Langai turbūt viena brangiausių atitvarų, ypač kalbant apie PN. Bet būtent su langų pasirinkimu turėjau didžiausią netikėtumą.

Visų pirma, tai jau apsispendęs statyti pasyvų namą žinojau, kad langams reikės atseikėti nemažą dalį skirtų pinigų ir lygiai taip pat žinojau, kad dėsiu ne kokius kitokius, o medinius langus. Mediniai dėl to, kad plastikinių langų name aš negaliu pakęsti dėl jų sintetinės išvaizdos, naudojamos medžiagos ir, mano nuomone, jų nepatvarumo. Apie aliuminio rėmus negali būti net kalbos dėl jų didelio atsilikimo savo šiluminiais parametrais.

Taigi mediniai langai pasyviam namui yra gerokai storesni, iš lauko apkaustyti aliuminiu su šilumos izoliacija, taigi ilgaamžiai ir nereikalaujantys priežiūros, ką jau kalbėti apie estetinį vaizdą. Žodžiu langai pritaikyti PN.

Deja čia mane pakoregavo PHPP programa, kuria suvedus namo parametrus niekaip negalėjau pasiekti pasyviam namui keliamų reikalavimų 15kW/m² per metus. Gaudavau apie 23kW/m² ir ne mažiau. Sienų varžos gerinimas jau nebedavė didelio efekto, o langų su geresne varža nebėra. Buvau nusivylęs ir jau apsisprendęs, kad 1a namas sunkiai gali būti Pasyvus, todėl man užteks ir A+++ klasės.

Ir vieną popietę, nesitikėdamas reikšmingų rezultatų, pabandžiau iš langų išimti rėmus ir palikti stiklo paketą, taip bandydamas suskaičiuoti nuostolius su berėme langų konstrukcija ir mano didžiai nuostabai namo šilumos poreikis nuo 23kW/m² nukrito iki 10kW/m² !!! Netgi viršyti namui keliami reikalavimai!  O taip atsitiko dėl to, kad iš lango buvo pašalinta dalis, kuri yra šaltesnė už stiklo paketą ir visiškai nepralaidi saulės spinduliams (šilumai). Išėmus rėmus per langus patenka daugiau saulės energijos.

Taigi ėmiausi detalaus berėmio lango konstravimo. Kadangi apie tokius langus praktiškai nieko neįmanoma rasti internete, ėmiausi savarankiškai kurti berėmio lango detalę. Stiklo paketą stačiau ant medinio karkaso pritvirtinto prie išorinės sienos, po paketu visur numatyta tarpinė guma, o paketo kraštai padengti silikonu ar lipdukine juosta, tam, kad uždengti konstrukciją. Per gumines tarpines aplink paketą numačiau apšiltinimo sluoksnį iš 1cm XPS. Kadangi mano visi langai yra po 1,8m išsikišusiu stogu, tai tiesioginių kritulių ant jų nesitikiu, taigi palanges numačiau medines ir priglaustas prie paketo. Vienintelė problema buvo tose vietose kur stiklo paketas turi susijungti su varstoma dalimi kurias aš numačiau iš šiltų medinių rėmų. Galutinis rezultatas atrodė taip: į klinkerio mūrą ir ne po stogu esantys langai numatyti su šiltu medžio rėmu, po stogu esantys varstomi langai iš šiltų medinių rėmų per medinę koloną sujungti su nevarstomomis berėmio lango dalimis. Sutaupyta nemaža dalis pinigų, o projektiniai namo šilumos poreikiai 13kW/m² metams.

Atrodytų viskas nuostabu, kol nepasikonsultuoji su specialistais.
Turiu gerų pažystamų, kurie neturi tikslo man įbrukti langus, taigi jų kritika galiu visiškai pasitikėti. Man iškarto buvo parodytos riziką keliančios vietos: stiklo paketo apačia, kuri pakaitinus saulei įkaista labiau nei viršus ir dėl to atsiradus dideliems įtempimams gali sutrūkti stiklas, čia kaip sprendimas buvo pasiūlytas stiklo paketas su grūdintais stiklais. Nagrinėjant toliau išlindo rizikingi mazgai ties medine kolona, kur jungiamasi su varstomu langu, dėl galimų skirtingų medžiagų deformacijų. Taip pat palangė, kuri, pasirodo, yra ne tik išorinių kritulių nuvedimui bet ir kondensato susidariusio lango rėmo viduje nuvedimui. Dėl rasos taško ties stiklo paketu susidaręs kondensatas bėgs ant medinio rėmo paslėpto po apšiltinimu, ten susidariusi drėgmė gali pūdyti medį arba užšąlusi iškilnoti ne tik stiklo paketą, bet ir apšiltinimą. Apmaudu, bet mano berėmio lango konstrukcija buvo sukritikuota ir sukėlė daug abejonių. Norint išgauti berėmio lango efektą, geriau yra imti pigų rėmą ir jį paslėpti apšiltinimo sluoksnyje, taip išsprendžiamos praktiškai visos problemos. Problematiškos vietos yra dvi: viena tai varstomų dalių rėmas kurio niekaip negalime paslėpti po apšiltinimu, kita – lango apačia ir kondensato nuvedimas. Dėl antrosios sprendimas šiai dienai toks, dėti palangę nuo lango profilio ir rėmą apšiltinti dedant polistirolą ant apšiltinimo, o apdailai dėti medinę palangę. Dėl varstomos dalies sprendimas buvo netikėtas man pačiam. Į apšiltinimo sluoksnį galima paslėpti aliuminį lango rėmą su paslėpta varčia. Toks profilis, kaip supratau, nėra labai dažnai naudojamas Lietuvoje, bet man jis tiko praktiškai idealiai. Iš lauko rėmas apšiltinamas beveik 100% lieka matyti tik statramsčiai tarp varstomos ir nevarstomos dalies, o tokių nėra labai daug. Kaina tokio rėmo nėra labai maža, bet betkuriuo atveju gaunasi mažesnė nei medinių langų su aliuminio apkaustais, o pasiekiama šiluminė varža yra vienareikšmiškai geresnė. Langui naudojamos SCHUCO AWS/ADS 75 SI.BS rėminės sistemos. Iš vidinės pusės bus matoma 4cm aliuminio rėmo dalis skirta stiklo paketo išėmimui.

Prie langų ko gero reiktu paminėti ir stiklo paketą, kuris tikėtina ir bus naudojamas.
Iš pradžių buvau nusiteikęs naudoti stiklo paketą užpildyta kriptono dujomis 4-12kr-4-12kr-4, kurio pasiekiamas 0,5W/m²K, bet pasirodo, kad kriptonas yra pranašesnis tik tuomet, kai tarpas tarp stiklų yra iki 12mm, o naudojant aliuminio profilius galima dėti storesnius stiklo paketus, kur tarpas tarp stiklų būtų 16mm ir čia kriptono veiksmingumas stipriai sumažėja, o kaina ne. Taigi pasirinktas stiklo paketas yra 4-16ar-4-16ar-4.

Dar vienas labai svarbus aspektas kalbant apie langus.
Skaičiuojant langų kainą iškarto įspėjau įvertinti tai, kad montuojant reikės naudoti visas reikalingas tarpines, butilo juostą ir pan. Tai kažkiek pakelia langų kainą, bet būtina norint pasiekti geras lango savybes ir namo sandarumą.

 

brezinys PDF formate

73 comments

 1. Blakis

  Pas Vilių nepatiko kad paketas gilyn eina, kad per jį matosi sienos vidus. Žinoma galima tai maskuoti, bet..
  Pas Jus kiek kitoks variantas, galbūt man labiau priimtinas.
  nzn, iki langų mum dar labai toli, itariu kai prieis laikas Jūs jau būsit kažką pasidarę :) galiausiai pas Vilių užsuksiu paveizėt, Kaunan dažniau važiuoju.

  • Simonas Klezys

   na, man iki langu irgi dar labai toli :) bet kuo anksciau viska apgalvoti tuo sklandziau eis statyba.
   bereme konstrukcija kaip pas Vilių man būtų priimtina jei viską iki galo sutvarkyti, bet labiausiai man idomu, kaip tas langas atrodys po 5metų. :) tuomet ir aš pas vilių su buteliu belsiuosi :)

   • Paulius

    Man siaip kilo klausimas, o kodel isnesta langas is sienos? Ir montuojamas i nestabilias medines konstrukcijas. As matau, kad taip yra daroma, taciau niekaip nesuprantu kodel? Juk apsiltinimas eina visu lango perimetru, ar cia siena yra saugoma nuo salto lango?

    • Simonas Klezys

     langas isnesamas i apsiltinimo sluoksni, nes taip sumazinamas persalimas. mano atveju lango remas yra diesnis uz anga taip maksimaliai paslepiant lango rema apsiltinime ir didinant stiklo plota. medzio konstrukcija yra netgi labai stabili, del to pergyventi visiskai nereikia, aisku galima isnesineti ant metaliniu kronsteinu, bet as ju atsisakiau nes tai yra potencialus salcio tiltas.

     • Vilius

      Realiai nei kronšteinai, nei medžio rėmas nereikalingas. Langus labai lengvai gali statyti ant šiltinimo, tiesiai ant NEPS, tvirtinti plieninėmis plokštelėmis gręžiant į mūrą. tik reikėtų langų statymą derinti šiltinimu, t.y. pirma šiltinti, o paskui statyti langus. Jei nymatytas rėmų skandinimas šiltinime tuomet reiktų apsišiltinti iki palangių, tada statyti langus ir po to šiltinti toliau užleidžiant šiltalą ant rėmų.

     • Simonas Klezys

      i apsiltinimo sluoksni tvirtinti langus nelabai gerai. aisku jei jie mazi ir dar plastikiniai, su paprastu vienos kameros stiklo paketu, yra lengvi, tai galbut ir nieko, bet priesingu atveju sunkus langas gali deformuoti fasadini putplasti nes jam naudojamas EPS50 kuris yra pakankamai minkstas. metalines ploksteles yra salcio tiltas, ypac jei atsiras silpnoje lango apsiltinimo vietoje. siltinti pries statant langus galima, bet mano atveju langai bus slepiami i apsiltinimo sluoksni, taigi pirma reikes sustatyti langus, o tik po to siltinti.

 2. Vilius

  O tu paskaičiuok lango apkrovą, atramos plotą turi svorį turi, gauni kPa ir lygini su neoporo atsparumu gniuždant. Net EPS50 tai ne kliūtis. Tegul deformuoja, jei deformacija leistinose ribose. Mano Vitrina 475×250 stovi ant EPS, rėmo plotis 92mm svoris – bijau net pagalvoti, paketus dviese nešė. Todėl paties baimė – nepagrįsta.
  Beje dar pastebėjimas dėl neoporo markės. Labai keista situacija, bent jau su Baltpol, kad neoporo lambda kintant markei beveik nesikeičia, kai polistireno – labai ženkliai. Todėl verta pagalvoti ne apie “fasadinis”, “grindinis” bet būtent rinktis pagal reikiamą lambdą. Fasadui neoporas per kietas niekad nebus.

 3. Mindaugas

  O kaip pasyvus namas ir stoglangiai: gali, negali būti, kiek, kurioje pusėje ir t.t? Stoglangių, atitinkančių pasyvaus namo standartus, jau yra.

  • Simonas Klezys

   jeigu i pietus tai stoglangiai labai neblogai priima saules energija. kuo statesnis stoglangio istatymo kampas tuo daugiau saules gaus ziema ir maziau vasara, kuomet pastaruoju metu su stoglangiais bus problemos del saules energijos pertekliaus.

   • Vilius

    “kuo statesnis” – labai vietoje pastebėta. Lietuvos sąlygomis, Kalėdų saulė tepakyla 12-13 laipsnių virš horizonto, tai stoglangio “statumas” labai artimas langui. Manau sutapdinti (stogo ir stoglangio plokštumos sutampa) stoglangiai yra riebus minusas: šilumos nuostoliai konkretūs, o pritekėjimai – labai abejotini. Jei stoglangis įstatytas vertikaliai, dar plius šešėliuojamas pastogės – tuomet liuks, tik ar tai stoglangis? Nors jei stovi stoge – tikriausiai stoglangis :)

 4. Mindaugas

  Nesupratau pastarojo sakinio: “kuomet pastaruoju metu su stoglangiais bus problemos del saules energijos pertekliaus”. Čia turite mintyje vasarą ar šį laiką, pavasarį?

 5. Mindaugas

  O tai žaliuzės nepradėtų išspręsti problemos. Pvz., Velux rašo:
  1. Vasaros metu sumažina į patalpos vidų patenkančios šilumos kiekį iki 95%
  2. Žiemos metu užtikrina iki 27% geresnę šilumos izoliaciją

  • Simonas Klezys

   tai aš nesakau, kad nėra sprendimų, tiesiog darant paprastus langus galima šešėliuoti stogu, veliuxų jau sunkiai. bet jie tikrai nėra blogas sprendimas jei gerai įstatyti ir izoliuoti. Norėčiau papildomai atkreipti dėmesį, kad galvojant apie veliuxsus būtina gerai apgalvoti ir labai kruoščiai įstatyti, nes būtent per stogą yra didžiausia tikimybė išeiti šilumai dėl ten susidarančio didesnio slėgio.

 6. Dovydas

  Sveiki,
  keletas mano minciu del remu sprendimo. Mintis uzdengti visa rema manau tikrai gera, bet nesutikciau su nuomone, kad tada “geriau yra imti PIGU rėmą ir jį paslėpti apšiltinimo sluoksnyje”. Zinoma pigus pigiam nelygus, bet aliuminio.. Aliuminis tai medziaga, kuri turi viena is didziausiu silumos laiduma ir galima sakyti betkuri atskira alu detale bus ~vienodos temperaturos. Tarkim isorinis remo pusprofilis- jei jis kontaktuoja su lauku, tai ir vidine jo puse tikrai salta. Toliau termo tiltelis (kaip ir viskas gerai) ir vel vidinis alu pusprofilis.. Noriu pasakyt, kad salcio tiltas per rema garantuotas ir nenustebciau, jei palyginus mazgo Uf vertes plastikinis neuzdengtas remas butu siltesnis. Dirbu su aliuminiu >12metu, tenka ir paciam sistemas projektuot, tai kai pasiziuri pjuviu izotermas ir atvaizduotus silumos srautu intensyvumus, tai pasidaro aiskiau (programa Therm). Manau Vilius nuejo teisingu keliu, nors kai kurias detales as gal ir kitaip spresciau

  • Simonas Klezys

   labas, Dovydai, “pigu rema” turejau omeny kaip geresni pagrinda visiskai beremiam langui. apie aliumini as buvau tos pacios nuomones del prasalimo, bet tu, kaip dirbantis su langu remais turetum zinoti, kad nauji aliumine remai turi tarpini plastiko sluoksni ir tiesiogiai vidaus aliuminis ir isores aliuminis nesisieja. o ar teko matyti nauja shiuco aliuminio profili skirta pasyviam namui ir turinti pasyvaus namo sertifikata? del Viliaus sprendimo nezinau, as bandziau detalizuotis ir spresti labai detalu stiklo idejima, bet kaip ir rasiau, man buvo pateikta aibe abejoniu ir riziku kurioms sprendima sunku surasti.

   • Dovydas

    Del remu. Teko matyti ne viena aliuminio remu sprendima tinkanti pasyviems langams. Deja Jusu pasirinkta sistema Schüco AWS 75 BS.SI nera is ju. Jos Uf=1.6W/m2K. Apsirasiau programoj 1.2×1.5m langa is sios sistemos . Pirmas variantas su 4/arg/4/arg/4 paketu su siltais remeliai – Uw gavosi 1.8W/m2K. Antras variantas su selektyvais – Uw=0.93
    Dabar del skirtingu sprendimu palyginimo su PHPP programa. Jei su mediniais gaunasi 23kW/m2, tai nu niekaip nepatikesiu, kad su siuo aliuminio sprendimu+uzdengtu polistirolu gautusi <15kW/m2. Kaip jau minejau anksciau, aliuminis yra pats geriausias silumos laidininkas (na po aukso ir pan) ir jei nors 5mm jo palikta matoma is lauko, tai ar jis isoreje isspinduliuos siluma per 50mm pavirsiu ar per 5mm – skirtumas nezenklus. Polistirolas turetu ji VISISKAI atkirsti nuo lauko, tai tada labiau pasijaustu, bet visgi Uf=1.6 niekur nedingsta ir giliau apsiltinime, ar pavirsiuje bet kaip salcio tiltas lango remas atitvaroje lieka..

    • Simonas Klezys

     sutinku, Schüco AWS 75 BS.SI nera langas skirtas pasyviems namams, bet kolkas neturiu analogisko pasiulymo, kur rema pavyktu pilnai paslepti apsiltinime. kokia bus sio lango Uw niekas pasakyti negali, nes nera kaip ivertinti apsiltinima. del PHPP programos iseitiniu duomenu tai yra taip, mediniai langu remai skaiciuoti kaip nepaslepti apsiltinime, jie sumazina skaidrios plostumos per kuria patenka saules energija plota o patys remai kaip bebutu yra saltesni nei stiklo paketas. su aliuminiu skaiciuota taip, tarsi to remo visai nera, tarkim tai bereme lango konstrukcija, tik as i apsiltinima slepiu lango rema o ne stiklo paketo briauna.
     del aliuminio kaip silumos laidininko sutinku, bet is lauko puses siluma jis priima ne silumos laidumo budu (šiluma perduodama kūnui tiesiogiai liečiantis prie kietų ar skystų medžiagų), o spinduliavimo budu (šiluma tarp kūnų perduodama elektromagnetinio spinduliavimo metu) taigi, kad is apsiltinimo islys siaura aliuminio briauna, tai nebus tas pats kai visas remas yra atvirai.
     beto, man dar kilo mintis, kad visa ta isorine remo dali, pries paslepiant apsiltinimo sluoksnyje, nudazyti termo dazais, bet cia tik mano neisnagrinetos mintys.

     • Dovydas

      Paskaiciuot Uw ivertinant papildoma uzdengianti apsiltinima galima, tik reikia lango profilio pjuvi apsirasyti Therm programoje (siaip nemazas darbas, nes importuot is dwg neleidzia, turi ranka viska nupiest kaik kokiam Paint’e).
      Del isorines plokstumos ploto – teko kurti keleta savu projektiniu aliuminio sistemu kur darem pilna termo analize. Pjuvis su izotermom visko neparodo, bet yra toks atvaizdavimo budas, kaip silumos srautu intensyvumas parodytas spalvomis. Tai galiu pasakyt, kad paprastai kalbant silumos srautas per aliuminio sieneles “einant” kryptimi is vidaus i lauka yra vos ne raudonas (max), priejus atvira lauko pavirsiu jis vis dar toks pat, bet jau uz ~1 centimetro visa likusi laukine dalis visiskai nublanksta ir ji tiesiog buna ~lauko temperaturos ir per ja sil srautas nebeteka. Zodziais sunkiu paaiskint nei parodyt pav :)

 7. Dovydas

  Pratesiant :)
  nebloga langu sprendima aptikau sitam puslapy (kam nepriimtinas plastikas) http://passivehouse.ca/ph_tech_env_wd.html (2as nuo apacios pav). Medinis remas, kaustytas aliuminiu ir su paslepta varcia. Tik abejoju ar Lietuvoj kas pasiulys toki sprendima.
  Kovo gale teks apsilankyt Fensterbau parodoje Vokieciuose, tai gal bus kokiu nauju minciu. Galesiu pasidalint

 8. Dovydas

  Isijauciau :) Del stiklu. Jei naudot 4 Planitherm ONE-16Ar-4-16Ar-4 Planitherm ONE, tai jo teorinis Ug=0.5W/m2K. Manau bus pigiau nei Kriptono variantas, tik beda tame, kad One stiklas turi ir nebloga g saules faktoriu (siam paketui gautusi 0.37). Vasara gerai, bet ziema silumos “pritekejimas” nuo saules sumazeja. Na, bet i siaurinius langus tai tikrai deciau..
  P.S. perfekcionistams: tristiklis One su Kriptonu ir siltais remeliais Ug~0.44W/m2K

  • Simonas Klezys

   kalbant apie stiklus iškart pastebėjau, kad tamsta nesate įsigilines į pasyvių namų niuansus. apie selektyvinį stiklą pasyviam name negalime net kalbeti, nes žiemos metu privaloma maksimaliai išnaudoti saulės energiją, tam ir langai atsukami į pietų pusę, o selektyvas yra apsauga nuo saulės.

   • Vilius

    Nežinau, ar pačiam pavyks prasisukti be selektyvo, paprasti stiklai + inertinės dujos neduos reikiamo U, teks šiek tiek žieminės saulutės aukoti šiluminiam laidumui.
    Žvelgiant į ateitį, reikėtų ieškoti vakuuminių paketų, ten situacija kinta kardinaliai. Tik kada jie bus prieinami Lietuvoje – čia sudėtingas klausimas.

    • Simonas Klezys

     Viliau, tikrai nesitikejau is taves tai isgirsti :). Pats kalbejai, kad ne tik sienu varza yra svarbu, bet ir sandarumas, taigi ir su langais, ne tik lango U verte svarbu, bet ir g. pasyviam name per langus reikia gauti daugiau energijos nei isleisti, o su selektyvu, nors ir maziau silumos isleidziama, bet ir saules energijos panaudojimo efektyvumas labai nukencia.
     laukiu ir as tu vakuminiu paketu.

     • Vilius

      Vienas dalykas teorija, kurią mudu puikiai žinime, bet kitas dalykas – realiai prieinami paketai. Aš be selektyvo padoraus Ug neradau, susidėjau selektyvą ir pirmom dienom pastebėjau jo “žudančią” įtaką: atsistoji juodom kelnėm lauke , užuovėjoj, o paskui už selektyvu pagerinto paketo – šilumos pojūtis tikrai skiriasi. Gal per pastatruosius metus stiklo pramonė atrado, kaip išspausti reikiamą Ug be selektyvo ir tu tokius paketus radai? Aš labai ilgai klaidžiojau su langais, bridau labai giliai ir technologiškai ir kainos prasme (išnaršyta visa Lenkija, turiu gal 8 skirtingas sąmatas) bet galų gale supratau, kad superinio varianto negausiu, susidėjau kas buvo prieinama ir ne kosmiškai brangu su perspektyva viską keisti kai galėsiu gauti vakuuminius paketus. Bent jau savo pietinei 475×250 vitrinai ir prancūziškiems balkonams. Taigi, įdomu kaip tau seksis spręsti didžiausią PN problemą – langus.

     • Simonas Klezys

      apie langų sprendimą aš jau rašiau: rėmas visiškai paskandintas į apšiltinimą, stiklo paketas dviejų kamerų, kameros plotis 16mm užpildyta argonu. jokio selektyvo!!!
      sakau pavizdį remdamasis PHPP programos išeitiniais duomenimis skaičiuojant savo namui:
      1. parenku stiklo paketa RX WARM 0,58 – Reflex d.o.o. (4:/16/4/16/:4 Argon 90%) g-0.47 Ug-0.58 namo energijos poreikis 14kW/m2
      2. parenku stiklo paketa Guardian – ClimaGuard N³ (4:/16/4/16/:4 Argon 90%) g-0.54 Ug-0.60 namo energijos poreikis 12kW/m2
      ir panašiai. iš to matosi, kad Ug nėra svarbiausias aspektas.
      Nelabai supratau, tu džiaugiesi tais selektyvais ar ne?

   • Dovydas

    Sveiki. prisijungiau ir matau Vilius jau kai ka uz mane pakomentavo :)
    Pirma karta girdziu kad imanoma pasiekti pasyvaus lango verte (tris kartus.
    Siaip tendencijos yra tokios, kad tarkim Vokietijoj vienas is populiariausiu stiklu yra “PlanithermLux”. Jis turi truputi blogesne emisija, bet jo g didesnis. 4lux/arg/4/arg/4lux Ug=0.67, g=0.62

    • Dovydas

     kazkur dalis teksto dingo praeitam komentare. “pasiekti pasyvaus lango verte (Ug<0.8) be dangu. 4/arg/4/arg/4 Ug=1.68, g=70 (jei tas 4 ne "extra clear"). Nemanau kad verta rinktis paketa be dangu tam, kad pasigerint g per 0.2, bet prarast Ug daugiau nei tris kart.
     4sel/arg/4/arg/4sel Ug=0.55, g=50

     • Dovydas

      Jusu abu pamineti variantai RX Warm ir ClimaGuard yra su zemos emisijos dangom, kitaip tariant “selektyvai”. Tiesiog skirtingi gamintojai nebutinai uzraso “Low-E” – kiekvienas sugalvoja savo zenklinimo variantu.

     • Vilius

      Va va – aš iškart suabejojau, kad Ug pasiekti 0,5…0,6 be selektyvo įmanoma… iš kitos pusės pats stiklas nėra labai didelė problema saulės šilumai patekti į vidų, todėl jei g krenta iki ~0,5 reiškia kažkas kitas “prideda ranką” – pagrindinis įtarimas krenta ant selektyvo.

    • Simonas Klezys

     labas, Dovydai, jei paskaitysi paskutini mano post’a tai pastebesi, kad pasitaisiau. Taip, buvau neteisingai suprates, klaidas moku pripazinti ir stengiuosi pasitaisyti.

    • Simonas Klezys

     ir statant pasyvu nama reiketu ieskoti kazko panasaus i tavo paskutini nurodyta varianta 4lux/arg/4/arg/4lux Ug=0.67, g=0.62, o ne pries tai siulyta 4 Planitherm ONE-16Ar-4-16Ar-4 Planitherm ONE Ug=0.5W/m2K, g=0.37.

     • Dovydas

      Sutinku su tuo. Siuo metu kaip tik esam uzklause vokiecius (Saint Gobain) del platesnes informacijos apie Planitherm Lux, bei argumentus stiklo parinkime. Turiu omeny Ug bei g santyki ir jo itaka pasyvaus namo siluminiams nuostoliams (kiek yra racionalu didint viena mazinant kita ir pan). Zinoma, viskas priklauso nuo klimatiniu salygu, bet turint kad ir vokietijos duomenis butu idomu paanalizuot.
      Manau per koki menesi gausim atsakyma :) . Pasidalinsiu kai bus kas naujo ir idomaus.
      Siaip sunku dalintis turima informacija kai gali pateikti tik teksta (komentaruose). Kitakart lenteles ir grafikai yra informatyviau…

     • Dovydas

      gerai paieskojes radau pacio kontakta :) Galesiu kuri vakara parinkt ir atsiust.
      Atskiras postas stikla gal butu ir gerai..

 9. Vilius

  Selektyvu aišku nesidžiaugiu – per stiklą saulės šiluma juntama ženkliai silpniau. Bet be jo kaži koks būtų Ug, ne svarbiausias aspektas, bet jei Ug~1 tai bus tikrai dideli šilumos nuostoliai.
  Tavo parinkti paketai yra be selektyvų, tik paprastas stiklas, šiltas rėmelis ir argonas, tu esi tuo tikras?

   • Vilius

    4-16ar-4-16ar-4 – nė kiek nestebina, pats tokius turiu, bet su dviem selektyvais!
    Kadangi paties parinkti g ~0,5 (kas yra gerai) įtariu stebuklų nebus – pakete bus selektyvai. Na patikslinsi – praneši…Duok dieve aš klystu.

 10. Vilma

  Sveiki, ar galetet atskleist kiek tokiu langu kv.m. kainuoja?labai sunku su tais langininkais, uzsikelia kainas…

   • Vilma

    Sveiki, aciu, kad atsakete. Dar noreciau paklausti, ar Jusu pasirinktas profilis yra vadinamas popalanginis (polanginis)? Raset “Iš vidinės pusės bus matoma 4cm aliuminio rėmo dalis skirta stiklo paketo išėmimui”…Tokiu matmenu profili mums pasiule viena firma, o kita firma – ji sukritikavo: “Jūsų atsiųstame pjūvyje yra rodomas nedidelis bazinis profilis (dar vadinamas polanginiu profiliu), tačiau tokioje šiltoje sistemoje jo nerekomenduoju naudoti, jis naudojamas paprastose pigesnėse sistemose, kur šilumos laidumas nėra toks svarbus” ir pasiule tipini – platesni…Nebezinau, kuo tiketi ir ka rinktis…aliuminis, is esmes, yra saltas, maniau, kuo aliuminio remo maziau, tuo bus silciau…

    • Simonas Klezys

     Labas, Vilma, nežinau ką tau ir pasakyti. nesu aš 100% apsisprendęs naudoti aliuminio langus ir turbūt pagrinde dėl aliuminio kaip šaltos medžiagos. O ką rinksiuosi, manau žinosiu artėjant langų montavimui, tumet detaliau išnagrinėsiu visus galimus variantus.

 11. Laurynas

  Susiduriau su lygiai tokia pat problema kaip ir tu. Sanaudos gaunasi 23-25kwh. Niekaip neispaudziu 15. Be to neisivaizduoju kaip ivertinti pusu seseliavima pietvakarineje puseje. Programa duoda standartiskai 75 proc, bet kazkodel jauciu kad pusys suvalgo daugiau. Turi gal kokiu ideju? Pabandysiu panaikinti remus kai kuriems langams. Gal ir man pades…

 12. Karolis

  Norėčiau pasmalsauti – kokius lango parametrus suvedėte į PHPP apibūdindamas lango rėmo ir tiltelio tarp rėmo ir sienos konstrukcijos?
  Sprendimas matytas – PHI šitą variantą rodo senokai, bet žinau,kad teisingas tokio sprendimo įvertinimas be pilno konstrukcijos 2D šiluminio laidumo yra kiek komplikuotas.
  Į tai atsižvelgta ?

  • Simonas Klezys

   labas, Karoli, esme tokia, kad dėl langu turiu dilemą, kolkas parinkti aliuminio profiliai kurie pagal idėją bus pilnai paslėpti apšiltinimo sluoksnyje, taigi ir tiltelis į programą nėra suvestas. tikslesnis langų parinkimas matomai nusikels į rudenį.

  • Simonas Klezys

   siulyčiau paskaityti šį straipsniuką: http://www.statyk.eu/statyba/langai-ir-durys/item/18-ma%C5%BEas-%E2%80%93-neb%C5%ABtinai-%C5%A1iltas-didelis-%E2%80%93-neb%C5%ABtinai-%C5%A1altas.html
   o atkreipti dėmesį į: “Rėmai uždengti šiltalu
   Šveicarijoje, šiltesnėje nei mūsų šalyje, yra surašyti rekomendacinio pobūdžio normatyvai, kaip pasiekti kuo mažesnį lango šilumos perdavimo koeficientą. Viena iš tokių rekomendacijų – po pastato šiltinimo sluoksniu ir apdaila paslėpti rėmus. „Vien pridėjus porą trejetą centimetrų izoliacinio sluoksnio langų perimetru jau galima išlošti energijos. Šveicarijoje, kiek tik įmanoma technologiškai, stengiamasi su izoliacija iš išorės uždengti langų rėmus, kartu išsprendžiama teisinga lango padėtis apšiltinimo zonoje, pagerėja sandūra tarp lango ir angokraščio. Taip be didelių investicijų, tik pakeitus savo požiūrį į langų montavimo technologiją, temperatūrą vidiniame lango paviršiuje galima padidinti puse laipsnio (skaičiuota kai lauke yra -10, o viduje – +20 C)“, – aiškina „Reynaers“ atstovas. Beje, „Reynaers“ kompanija siūlo naudoti aliuminio langus su paslėpta varčia, t. y. iš lauko pusės yra matomas tik lango rėmas ir jis šiuo atveju gali būti visiškai uždengiamas fasado izoliacinėmis medžiagomis.”

    • Simonas Klezys

     Taip, Viliau, galima daryti visaip, bet kai reikia suderinti varstomas dalis su nevarstomom, tuomet kyla kėblumų. Paslėptos varčios rėmai šias problemas išsprendžia.

   • Giedrius

    įdomu, kiek centimetrų mūsų klimatinėmis sąlygomis reikėtų šiltinti aliuminio rėmą, kad neperšaltų?

    • Simonas Klezys

     Giedriau, dabartiniai aliuminio rėmai yra šilti, nes turi plastikine tarpine viduje ir neperšala net ir nepaslėpti į apšiltinimą. o SHIUKO netgi išleido naują aliuminio langų profilį kuris yra sertifikuotas vokietijos pasyviu namu asociacijos kaip atitinkantis PN keliamus reikalavimus. o lango rėmas, koks jis bebūtų, medinis plastikinis ar aliuminis, yra šalčiausia lango vieta ir jį paslėpus į apšiltinimo sluoksnį galima laimėti labai nemažai energijos sąnaudų.

 13. JB

  o kokiais domejaisi mediniais langais, kai dar buvo mintis daryti medinius?
  gal netycia apie siuos?

  Doleta 10 thermo?
  jie siulo su stiklo paketu 4ONE-20Ar-4-20Ar-4ONE

  • Simonas Klezys

   po teisybei konkrečiai nepamenu kuriuos žiūrėjau, gal ir doletos. o dėl paketo tai sunku komentuoti neturint tikslesnių duomenų, koks U, koks g? šiaip, kad storas paketas telpa tai privalumas.

 14. JB

  Stiklo paketo struktūra, mm
  Stiklai Dujos Ug, W/m2K LT, % LR, % q (SF), %
  4nrG-20Ar-4-20Ar-4nrG 3 Ar 0.6 73 16 62

  kokios nuomones?

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>