projektavimo pradžia

Deja, bet tai dažniausiai pernelyg nuvertintas namo statybos etapas, nors iš esmės, tai yra vienas svarbiausių ir esminių proceso dalių. Tai aktualu statant bet kokį namą, o einant pasyvios architektūros keliu projektavimo darbai turi būti ypač kruopščiai atlikti.

Turėdami marias laiko sėdime prie namo projekto. Žinodami savo poreikius, susidėliojome planinę schemą. Viena iš būtinųjų sąlygų yra vieno aukšto namas. Namo plotą riboja detaliajame plane nurodytas užstatymo tankis 0,25. Pagal sklypo plotą tai reiškia, kad galime užstatyti tik 190m², o įvertinus tai, kad sienų storiai (dėl padidinto apšiltinimo sluoksnio) yra didesni nei įprasta, tai namo plotas lieka tik apie 140m². Name turi sutilpti: virtuvė su valgomuoju, svetainė, miegamasis ir du kambariai vaikams, vonia ir atskiras tualetas prie miegamųjų, tambūras / holas su pagrindiniu tualetu arčiau įėjimo, garažas bent vienam automobiliui ir ūkinė patalpa, kurioje bus sudėliotos visos inžinerinės sistemos, skalbykla bei kita buitinė ruoša. Nepamirštam ir to, kad didžioji namo langų dalis turi būti atsukta pietų kryptimi.

Labai svarbu apsispręsti kokias funkcijas mes konkrečiai patalpai priskirsime.

 1. TAMBŪRAS: patalpa šalčio sulaikymui, holas persirengimui, lauko drabužių spinta, paskirstymo patalpa (durys į garažą, lauką, svetainę).
 2. SVETAINĖ/VIRTUVĖ/VALGOMASIS: nors aš ir nesu šalininkas atvirų virtuvių, tačiau konkrečioje situacijoje pagal tam tikrus šeimos bendravimo kriterijus ir pageidavimus, virtuvė daroma kartu su svetaine ir valgomuoju. Svetainės zona – minkšta dalis 4 asmenims labai patogi su galimybe sutalpinti apie 8 žmones, židinys, TV, lentynos. Valgomojo zona – stalas, pageidautina apvalus 6-8 žmonėm, indauja. Virtuvė – vidutinio dydžio, buitinė technika: šaldytuvas, šaldiklis, orkaitė, kaitlentė, mikrobangė, plautuvė; plius apie 1,2m darbastalio. Būtų gerai įkomponuoti pusryčių zoną su baro ar pusbario kėdėmis.
 3. MIEGAMASIS: 2vt lova  1,6 – 1,8m pločio, spinta nebūtina.
 4. VAIKO KAMBARYS: spinta, lova 2X0,9m ir staliukas.
 5. VONIA: dušas, minimali vonia, bidė, skalbinių dėžė, lentynos.  Prausykla ir klozetas atskiroje patalpoje.
 6. DABUŽINĖ: kabyklos, lentynos rūbams, patalynei, ir kt. prie drabužinės turi būti vieta su veidrodžiu.
 7. WC: pagrindinis, negali turėti tiesioginių durų iš svetainės, negali ribotis siena su svetaine. Klozetas, pisuaras, praustuvas.
 8. ŪKINĖ PATALPA: techniniai įrengimai kaip rekuperatorius, akumuliacinė talpa, centrinis dulkių siurblys ir pan., lentynos ūkiniams prietaisams, chemijai ir pan., šeimininkės zona – skalbyklė, džiovyklė, lyginimo lenta, siuvimo mašina ir pan.
 9. GARAŽAS: bent 1vt automobilis, platus ir komfortiškas, vieta dviračiams, rogėms, slidėms ir kitai pramoginei įrangai. Įrankių spinta, plautuvė.
 10. STOGINĖ kitam automobiliui su „webast“ rozete.
 11. MALKINĖ ~12m3 malkų
 12. LAUKO SANDĖLIUKAS lauko įrankiams ir įrangai susidėti.

9 comments

 1. Vilius

  Sveiki,
  Puktas Nr. 8, užkliuvo “centrinis dulkių siurblys”. Įdomi techninė problema – kaip jį “suženyti” su RVS. Juk nemesite šilto oro “per bortą”? Aš siurblio atsisakiau, nusprendžiau investuoti į valymo robotuką :)

  • Simonas Klezys

   žinai, Viliau, aš irgi buvau tos nuomonės, kad šilumą per vamzdžius prarandi, bet kogero tai nėra tiesa, nes sistemos kontūras yra uždaras ir cirkuliacija vyksta šildomose patalpose.

   • Vilius

    Tikriausiai norėjai parašyti “recirkuliacija”. Kai aš domėjausi, visos sistemos turėjo skylę sienoje ir išmetimą lauk. Recirkuliacijos atveju teks truputi rekupą paprotinti arba naudojimo momentu jį išjungti.
    Vienintelį centrinio siurblio privalumą prieš robotuką matome virtuvės trupinių stalčiuje – tai labai patogu. Kaina, ko gero, robotuko pusėje.

 2. Simonas Klezys

  nesu kategoriškas šioje vietoje. kai prieisiu iki sistemos projektavimo ir tikslinimo, surinksiu daugiau informacijos apie sistemą, nuomet priimsiu sprendimą. betkuriuo atveju ačiū, kad atkreipei dėmesį.

  • Vilius

   Dar malonią smulkmeną punkte Nr.7 pastebėjau – pisuarą. Labai nepopuliarus įrenginys ne visuomeniniuose pastatuose, o be reikalo – labai patogu. Turėsiu net tris savam name (kiekvienam san mazge). Pirkdamas prietaisus labai nustebinau prekybininkus, kai paprašiau 3vnt potinkinių stovų pisuarui Geberit – nebuvo visoj Lenkijoj, teko specialiai užsakinėti iš gamyklos Austrijoje. :)

   • ddd

    Vien del elementarios higienos, pisuaro tikslas nesuprantamas. O tualetas su praustuveliu salia kaip kad visose skandinavijos salyse iprasta, pas mus to nera. Na aisku, kai kuriems vyrams “olandinsko surio” kvapas apatiniuose norma…

    • Simonas Klezys

     :D na pisuaras yra normalus dalykas tualete, nematau cia kazko antihigienisko, o kriaukles yra arba paciame tualete numatytos arba iskarto uz duru, tai nekeicia esmes :) nesuprantu pastabos

  • Naris

   Sveikas, Simonai,
   ilga laiką buvau tik stebėtojas Tavo blogo. Superinis projektas!!! Pagarba Tau už geranoriškumą ir kantrybę tiek daug čia rašyti !!!
   Pribrendo vat ir man laikas klausimams. Tai kaip ten baigėsi su centriniu siurbliu? :)

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>