pagrindiniai kriterijai

Pirmas, svarbus etapas, nusprendus statyti Pasyvų Saulės Namą yra sklypo pasirinkimas.
Vis gi, sklypas yra aplinka, kurioje mes ruošiamės gyventi, o jeigu negyventi, tuomet vietos parinkimas yra investicijos į nekilnojamą turtą pagrindas.

PAGRINDINIAI KRITERIJAI RENKANTIS SKLYPĄ:

 1. Sklypo orentacija.
  Visi namo langai turės būti atsukti į pietus, tai reiškia, kad įvažiavimas į sklypą negali būti iš pietinės pusės, iš šiaurinės – būtų tobula.
 2. Susisiekimas.
  Gyvenant toli nuo centro ar miesto ribų, įveikti ilgą atstumą kiekvieną dieną kelis kartus, nemaloniai atsiliepia ir laikui ir sunaudotam kurui. Be to, norint išvykti ar parvykti namo visuomeniniu transportu ar taksi – gyvenimas toleliau užmiestyje, sukelia nemažai nepatogumų ir papildomų išlaidų.
 3. Urbanizacija.
  Idealu būtų rasti sklypą, arti miesto centro, šalia visuomeninio transporto stotelės, netoli visuomeninių centrų – kaip kad mokykla, vaikų darželis, prekybos centras, medicinos centras ir kt., taip pat jaukioje gamtos apsuptyje, ramiame, draugiškame ir erdviame nuosavų namų rajone. Taciau idealus sklypas turi savo kainą. Renkamės sklypą pagal savo galimybes, taciau   atstumas iki miesto ar miesto centro išlieka vienas svarbiausių kriterijų .
 4. Privažiavimas.
  Tai nėra vienareikšmis prioritetas, bet asfaltuotu ir apšviestu keliu visada maloniau grįžti namo. Neasfaltuoto kelio galėtų būti ne daugiau nei 100m.
 5. Kaimynystė.
  Retas, nepagyvenęs name tai įvertins, bet tai labai svarbu.
  Jei aplinkui matai apleistus ir šiukšlynais paverstus kiemus, isteriškai lojančius, prie grandinių pririštus šunis, pagalvok, kad greičiausiai artimiausiu metu situacija nepasikeis ir ar Tave tai tenkina. Ar bus saugu gyventi?
 6. Aura.
  Būdamas numatytame sklype turi jaustis tik arba gerai arba labai gerai.
  Ne visi geri žmonės gali būti draugais, nes paprasčiausiai ne su visais gali atsipalaiduoti ir maloniai leisti laiką. Taip ir su sklypu, nesvarbu, kad jis idealus pagal kitus kriterijus, bet jei ten jautiesi nejaukiai, tuomet jis ne tau ir skirtas.
 7. Tinkamumas statybai.
  Sklypo tinkamumas statybai, nuolydžiai, gruntiniai vandenys ir kt. Niuansai nesunkiai išsprendžiami pritaikius atitinkamas technologijas, bet įtakojantys didesnes išlaidas.

Jeigu  abejojate dėl savo pasirinkimo, geriau būtų pasikonsultuoti su kompitetingiu asmeniu, nekilnojamojo turto agentu ar architektu.

Sklypo pasirinkimas yra labai svarbus etapas, nes nuo jo priklauso ir gyvenimo kokybė ir nekilnojamo turto vertė bei patrauklumas, niekada nežinai kada tau ar tavo artimiesiems prisireiks namus parduoti.

Mūsų šeimos sklypo paieškos prasidėjo mums tinkamų rajonų atranka.
Domino Bajorai, Visoriai, Gulbinai, Skersinė, Santariškės, Verkiai.
Kelis kartus važinėjomės po rajonus, tam, kad susipažinti su aplinka, nesvarstant apie konkrečius sklypus. Vėliau pradėjome intensyviau žiūrėti skelbimus ir nagrinėti parduodamus sklypus.
Labai didelė dalis sklypų atkrito dėl netinkamos orentacijos šiaurės/pietų kryptimis, taigi iš tų daugelio išsirinkome tik kelis. Tai buvo sklypai ne soduose, bet šalia jų, išskaidyti pagal detaliuosius planus.
Vienas iš jų Skersinės gatvėje, detalus 4 sklypams, iš kurių tik pora tiko pagal reikiama orentaciją,
kiti – Mažuosiuose Gulbinuose, detalus taip pat 6 sklypams, iš kurių visi tinkami pagal orientaciją.

Pirmoji aplankyta vieta – Mažieji Gulbinai.
Įvažiavimas nuo Žaliųjų ežerų gatves, asfaltuotu siauroku keliu per mišką, apie 800 m.
Tikrai patrauklus rajoniukas. Banguotas reljefas buvo pakankamai dinamiškas ir nenuobodus, kalvelės apaugusios nedideliais, prašviečiamais medžių masyvais. Konkreti sklypų vieta jauki, erdvi, netoliese miškas. Pasivaikščiojome po pievą bandydami įsivaizduoti save čia begyvenančius ir sakyčiau lengvai įsimylėjome šią vietą. Laiko neturėjome daug, nes jau ruošėsi temti, o mes turėjome nuvykti dar ir į kitą sklypą Skersinės g.

Antroji vieta – Skersinė.
Įsukimas nuo Molėtų plento, iki sklypo – siauru asfaltuotu apzeldintu keliuku apie 1km.
Formuojami sklypai laukymėje ant kalniuko, netoli miškas,- tai tikrai patrauklu. Brendame per aukštą žolę į aukščiausią vietą,  bandome įsivaizduoti save čia begyvenančius… Susikaupti trukdo šalia nepaliaujamai lojantis šuo. Kažkas ne taip, atrodo viskas tikrai neblogai, tolumoje matosi miškas ir besileidžianti saulė, bet kažkas ne taip. Vieta ant kalno pasirodė labai vėjuota, nors vakaras buvo ramus, namai kaimynystėje netvarkingi, kiemai nukrauti prikrauti „atsargomis“, patvoriai priramstyti, užlopyti… Kelias aptarnaujantis visą skersinę judrus.
Nors šie sklypai pagal orentaciją tinkami pasyvaus namo statybai, arčiau miesto centro, arčiau visuomeninio transporto stotelė, vos už 1 km patogus miesto greitkelis centro link, vaizdinga aplinka, bet tai ir buvo tas atvejis kada širdimi jauti, kad čia ne ta vieta, kurioje noretumei gyventi.

Kadangi mūsų profesija labai artima statyboms, esame matę daug įvairių sklypų, todėl mums paprasčiau objektyviai įvertinti situaciją. Nusprendėme ilgai nesiblaškyti ir detaliau įsigilinti į situaciją Mažuosiuose Gulbinėliuose.
Tyrinėjome ortofoto žemėlapius, miesto plėtros, susisiekimo ir kitas perspektyvas.
Išsiaiškinome, kad pastarosiose vietovėse ruošiamas didelis detalusis planas, kuriame nusimato daugiau gana patrauklių sklypų, žalios zonos, vietos tvenkiniams.
Nusprendėme nuvažiuoti ten dar kartą.

 T-18_2011_06_21_

5 comments

 1. Raituzas

  Sveiki,
  esu nusipirkes Mazuosiuose Gulbinuose sklypa ir pradedu statybas :)
  Gal nesunku Jums butu atsiusti Gulbinu detaluji plana, kur esate idejes i si posta?
  Is anksto dekui

  • Simonas Klezys

   labas, kaip matau is nuotrauku, tai jus statote veikmes kvartale, tai truputi kitoje vietoje, mes planuojame atciau zaliuju ezeru gatves.
   poste idetas gulbineliu raidos koncepsija, o ne detalus planas. atsiusiu elektroniniu pastu.

 2. Pingback: Sklypo pasirinkimas

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>